Jak będzie wyglądać Sylwester i święta Bożego Narodzenia? Apel premiera

2020-11-22 13:50
Karol Szumny
2020-11-22 13:50

W sobotę premier wraz z ministrem zdrowia przedstawili plan walki z koronawirusem na najbliższe miesiące. Wspomniał m. in. o świętach Bożego Narodzenia.

Mateusz Morawiecki był pytany, czy rząd planuje wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się podczas świąt Bożego Narodzenia. Morawiecki ocenił, że redukcja kontaktów społecznych w czasie świąt „jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii”.

- Przed nami okres świąt Bożego Narodzenia i to moment, w którym rodziny się spotykają i dlatego szczególnie chcę zaapelować już dzisiaj, aby to były spotkania w gronie małych rodzin, tych, z którymi mieszkamy - powiedział szef rządu.

- Pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą możliwości przemieszczania się. Dlatego już dzisiaj apeluję, żeby najlepiej nie zamawiać żadnych wyjazdów, żadnych atrakcji turystycznych ani w Austrii, ani we Włoszech, ani w Szwajcarii, ani również w Polsce – powiedział premier.

Szef rządu podkreślił również, że w tym roku „lepiej nie szykować się na hucznego sylwestra z wieloma znajomymi i przyjaciółmi”. Apelował też, by nie uczestniczyć w targach bożonarodzeniowych organizowanych w grudniu.

Rzecznik rządu Piotr Müller dodaje natomiast, że już teraz trzeba się przygotować na obostrzenia dla przyjeżdżających na święta zza granicy.

- Planujemy wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny dla takich osób. Wiemy, że wszystkiego nie da się zadekretować i to są trudne decyzje, ale informujemy o tym już teraz po to, by można się było przygotować. Apelujemy o racjonalne planowanie podróży świątecznych.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

fioo

odpowiedz
22.11.2020 14:57

Może galerie handlowe Święta i Nowy Rok zorganizują, im wolno !

🦅

odpowiedz
23.11.2020 13:14

Seta i galareta i będzie dobrze 🤮🥵😵🥳