Iza została potrącona na pasach. Potrzebne są pieniądze na jej rehabilitację

2022-08-01 10:43
Katarzyna Adamiak
2022-08-01 10:43

18-letnia Iza z Gryfic została potrącona na przejściu dla pieszych. Nastolatka, która doznała licznych obrażeń, aby wrócić do zdrowia, potrzebuje kosztownej rehabilitacji.

Do wypadku doszło 15 czerwca br. na ulicy Starogrodzkiej w Gryficach, gdy Iza wracała od koleżanki. Będącą na pasach dla pieszych przy sklepie obok Kauflanda dziewczynę potrącił kierowca samochodu osobowego.

Od tego momentu, jak czytamy na portalu zrzutka.pl, na której utworzono zbiórkę, życie tej młodej, pełnej energii, radości i chęci do życia dziewczyny legło w gruzach. Iza musi walczyć o każdy dzień, gdyż urazy, jakie doznała wskutek uderzenia, są rozległe.
-Złamanie kręgu odcinka lędźwiowego kręgosłupa
-złamanie kości krzyżowej
-złamanie kości łonowej
-złamanie kości podstawy czaszki
-rozległa, otwarta rana powłok głowy.
- uraz śródczaszkowy-wstrząśnienie
- uraz narządów miednicy i uraz nerki

Obrażenia, których doznała, Iza są rozległe, a powrót do zdrowia to długa droga pełna walki i nadziei na lepsze jutro - piszą inicjatorzy zbiórki Żaneta Janiszewska oraz Marcin Pieczeniuk. 

Iza będzie potrzebowała długiej i intensywnej rehabilitacji, by małymi krokami wrócić do zdrowia. Przed tą młodą dziewczyną, która dopiero co wkroczyła w dorosłe życie, rozpoczyna się życiowa podróż po zdrowie. Życiowa walka o to, by następny dzień był pewniejszy. Rozpoczyna walkę o życie bez bólu, walkę o siebie i swoje życie, które w tragiczny sposób przerwał wypadek.

Kochani Iza to mieszkanka naszego miasta Gryfice!!!! Liczymy, że kolejny raz udowodnimy, że potrafimy wspólnie połączyć dobro naszych serc i podarujemy Izie lepsze, bezpieczniejsze jutro.

Jutro pełne nadziei i wiary.
Wierzymy, że wspólnymi siłami namalujemy piękny uśmiech na twarzy Izy. Uśmiech radości. Uśmiech szczęścia. Uśmiech marzeń, do których spełnienia Iza będzie na nowo mogła dążyć samodzielnie.
Pamiętajcie, każda złotówka ma ogromną wartość, każda podarowana złotówka to nieocenione dobro.
Pomagajmy, bo pomagać to piękno każdego człowieka.
Pomaganie jest dziecinnie proste.

Dziękujemy z góry za wasze serca i pamiętajcie, że wszystkich Was kochamy całymi naszymi serduchami.

Żaneta i Marcin

Komentarze (7)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Fabian

odpowiedz
01.08.2022 11:28

na bandery jest kasa a na tą biedną dziewczynę już nie ?!!

Andrzej

odpowiedz
01.08.2022 22:22

Jak dla mnie to wszystkie te koszty, jak i rekompensate powinien zapłacić sparwca zdarzenia, albo powinny one być wyegzekwowane od niego. Tym bardziej że na pasach przechodziła 😏 żal słów normalnie.

Żaneta Janiszewska

01.08.2022 22:22

Drogi Panie, zanim zakończy się proces sądowy, nim zostaną wypłacone pieniądze z ubezpieczenia sprawcy, to potrzeba czasu. Iza tego czasu nie ma! Rehabilitacja potrzebna jest ,, na wczoraj", Iza nie ma czasu czekać! Musi wracać do zdrowia, ma dopiero 18 lat. Wpłaty są dobrowolne, nikt nikogo do niczego nie zmusza. Pozdrawiam organizator zrzutki. 😉

Do sp24

odpowiedz
01.08.2022 21:27

Kiedy wy gamonie ,pseudo dziennikarze się nauczycie że nie ma czegoś takiego jak pasy dla pieszych !!! Jest przejście dl pieszych ...

mjetek

odpowiedz
03.08.2022 07:49

koszty pokryc z OC sprawcy, policja juz go zlapala i siedzi na dolku. Brawo.

BettiBuziolek@.wp.pl Trzebiatów

odpowiedz
18.09.2022 07:42

Zip z całego Serca życzę Ci dużo zdrowia i Wiary w Siebie spelnienia Marzen w zyciu codziennym oraZ Wytrzymałości pozdrawiamy Cię 🙂🤗😘😍😚😚😗