Przewodnicząca rady zmieniła zdanie w sprawie szkoły. Tak tłumaczy swoją decyzję

2021-01-15 16:45
Redakcja
2021-01-15 16:45

Jeszcze w ubiegłym roku była przeciwna likwidacji Szkoły Podstawowej w Mechowie. Teraz głosowała za jej zamknięciem. Tuż przed głosowaniem projektu uchwały w tej sprawie, przewodnicząca Rady Miejskiej w Płotach tłumaczyła, dlaczego zmieniła zdanie.

W czwartek (14.01.) podczas nadzwyczajnej sesji płotwscy radni podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej w Mechowie. Wśród radnych, którzy głosowali „za” była Iwona Taśmińska. Obecna przewodnicząca Rady Miejskiej w Płotach, która jeszcze w ubiegłym roku była przeciwna likwidacji szkoły, a w 2016 roku jako rodzic aktywnie walczyła o jej utrzymanie, zdecydowała się publicznie wytłumaczyć ze swojej decyzji.

W swoim wystąpieniu Iwona Taśmińska przedstawiła powody, które miały na to wpływ. - Kolejny raz zmniejszyła się liczba uczniów uczęszczających do szkoły, liczba nauczycieli i pracowników pozostaje na niezmienionym poziomie, bierna postawa dyrektora oraz nauczycieli, mało atrakcyjna oferta edukacyjna, o czym świadczy zmniejszająca się liczba uczniów, a konsekwencją tego jest wzrost kosztów funkcjonowania szkoły w Mechowiewyliczała przewodnicząca Rady Miejskiej w Płotach.

Wśród innych powodów, które zaważyły na decyzji, Iwona Taśmińska wskazała również m.in. nieprawidłowości stwierdzone podczas kontroli kuratorium, a także opinię kuratora oświaty, którego zdaniem na przestrzeni lat 2016 – 2020 nie stwierdzono poprawy w funkcjonowaniu placówki szkolnej w Mechowie.

Czytaj także: Radni zdecydowali co dalej ze szkołą w Mechowie

Komentarze (22)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Agata

odpowiedz
16.01.2021 00:58

No proszę jacy tu wszyscy mądrzy widać że Pani bardzo było ciężko mówić, napewno nie chciała takiej decyzji podjąć 4 lata sami widzicie walczyła i co poprawy nie było.Z tego co wiem to argumentów było bardzo dużo a wymieniła cząstkę tylko. Czepiacie się Przewodniczącej wstyd !!!Taka soltysowa bym chciała mieć u siebie,na wsi zaradna,pomyslowa,pomocną Niech się Pani trzyma karma kiedyś wróci na tych co takie bzdury wypisują.!!!!!!

Odp

16.01.2021 00:58

Cha cha cha, dobre

Absolwent

odpowiedz
16.01.2021 21:38

Czytam komentarze i zastanawiam się czy płakać czy się śmiać? Ukończyłam szkołę w Mechowie (bez czerwonego paska). Ukończyłam liceum i studia nie mając prawie żadnych trudności z przedmiotami. Uważam, że podstawówka w Mechowie dała mi dobre podstawy. Zaczynałam edukację za dyrektora Kossowskiego, kończyłam kiedy dyrektorem szkoły była Pani Zdunkiewicz. Kadra w tamtych latach była fenomenalna. Niby wiejska szkoła ale miała wyniki. Uczniowie dostawali się do szkół o których marzyli. Upadek szkoły zaczął się kiedy dyrektorem został Kacperski. Lata mijały a szkoła przestała mieć efekty. Program naprawczy gonił program naprawczy. Niż demograficzny, obcinane subwencje na oświatę, dokladanie obowiązków dla samorządów a na końcu utrzymanie obiektu. Nie dziwię się, że szkoła będzie zlikwidowana. Moim zdaniem za późno o 5 lat. Wielu absolwentów tej szkoły wspomina ją z rozrzewnieniem i sentymentem. Ja również. Trochę szkoda i przykro ale tak trzeba. Jeśli ktoś chce się uczyć, to będzie się uczyć. Nieważne czy to szkoła wiejska czy miejska. Podstawą jest dobra kadra nauczycielska, której zależy na uczniach i ich wykształceniu i dalszej edukacji.

Prawda jest taka ze...

odpowiedz
15.01.2021 18:55

Nie chodzi o uczniow, bo oni i tak zaraz zmieniają szkołę, czas leci i średnia się kłania. Chodzi o etaty które są utrzymywane z subwencji szkoleek i niech oszukujmy sie. Chodzi o ciepłe posadki a nie uczniów. Mozna założyć stowarzyszeniem, nikt nikomu nie bronię, wtedy uczniowi będą na miejscu, i rodzice nie będą się martwić o dojazdy

Gocha

15.01.2021 18:55

Dokładnie tak zgadzam się prawda taka że jakie by nie podali argumenty to i tak będą winić sołtysa. Czytam jaka to krzywdę dzieciom zrobili to wy rodzice robicie im krzywdę traktując je jak życiowe fajtłapy bo muszą pojechać kawałek dalej do szkoły.Znam osoby które przeniosły juz dawno dzieci do płot i sa bardzo zadowoleni zarówno rodzice jak i dzieci .W poprzednim artykule o szkole były pytania co z personelem tu nie jest zamartwianie o dzieci a o wasze posadki co to będzie co dalej .To jest przykre bardzo przykre

Bardzo dobra decyzja

15.01.2021 18:55

A w dobie pandemi wszyscy wiemy jak wygląda nauka i cała pandemia nie polepszyła sytuacji tej szkoły .I tak o wiele za długo funkcjonuje ta szkoła

Idealny

odpowiedz
16.01.2021 06:41

Żeby wam żyłki nie popękały sami uczeni ludzie tutaj są chodzące omegi krytykować kogoś bardzo łatwo spojrzeć na siebie już bardzo trudno.Pani sołtys najlepsza decyzja jaką pani podjęła skończy się cieplutkie miejsce dla personelu szkoły bo im nie chodzi o uczniów a ich posadki co to teraz będzie oj straszne .Jak żyć

Zadowolony

odpowiedz
15.01.2021 17:00

Dalej będziecie to drążyć po co. Wiele z tych argumentów jest słuszne zbędne tłumaczenie tylko .Szkoła jest po prostu nie rentowna i tyle w temacie a w nowej szkole dzieci będą miały większe możliwości.

Zadowolony

15.01.2021 17:00

A co w tej szkole maja chyba tylko niższy poziom nauczania a raczej jego brak

Iga

15.01.2021 17:00

Skad czlowieku wiesz w jakiej szkole maja wieksze mozliwosci?Laik?

Tomasz

odpowiedz
15.01.2021 21:58

Jakie bezpodstawne argumenty podala

iga

15.01.2021 21:58

P.Tomaszu trzeba byc i widziec,a nie krytykowac nie bedac.

gość

odpowiedz
15.01.2021 22:09

Brawo Pani Przewodnicząca! Wszyscy argumentują tylko ze to krzywda dla dzieci a zapytać tych dzieci po miesiącu w nowej szkole napewno będą zadowoleni. Piszecie wszyscy takie bzdury ze aż wstyd . Pani podjęła bardzo dobra decyzje a zdanie każdy może zmienić. Ciekawe czy nauczyciele się starali od momentu kiedy miała być zamknięta już w 2016 a teraz tylko narzekają bo o stołek się martwią. Skandal, a Pani Przewodnicząca wielkie brawa i szacunek!

Do anty gość

15.01.2021 22:09

Ty wielki człowieku jak dobrze że są tacy ludzie pojętni jak ty.Haha najlepsza decyzja tej pani pokaże w nowej szkole umiejętności tych wszystkich czerwonych pasków na koniec roku .Anie przepraszam nauczyciele zgonią na ministra edukacji że tak im zarzucił program A pani sołtys za nich miała napisać skargę. Nauczyciele dali spokój jak udało się wygrać w 2016 roku A potem to już mieli w poszanowaniu miejsce cieplutkie uratowano.

były uczeń

15.01.2021 22:09

Ktoś kto zmienia poglądy na brawa i szacunek nie zasługuje. Może trochę lepiej by to wyglądało gdyby uczciwie przyznała, że myliła się w 2016, a rację miał Burmistrz Maliński.

anty gosc

15.01.2021 22:09

Chyba nie wiesz o czym piszesz czlowieku malutki,bo nie masz pojecia.Dobrej nocy

kasztan haha

odpowiedz
19.01.2021 03:26

Ludzie to są takie chodzące wieśniaki bez kultury teksty"ładnie pani wchodzi w d..e burmistrzowi " od osoby która ledwo sama z pieluch wyrosła wysoka kultura sie kłania. Obrażanie kogoś bo podjął słuszną decyzje ,bo zmienił zdanie bo od lat szkoła jest nierentowna trzymanie czegoś dla sentymentu.Wstyd .

To nie żoładz to kasztan

19.01.2021 03:26

To są ludzie którzy zawsze są idealni ale siebie juz nie widzą a warto by było czy aby sami są w porządku. Przecież tu nie chodzi o sentyment a o stanowiska pracy gdzie im będzie tak wygodnie jak tu a i za specjalnie sie wysilać nie muszą .Gdzie dostaną takie małe klasy jak w mechowie 5 dzieci na krzyż to można uczyć.Kiedys to mieli nauczyciele co robić teraz to tylko przyjdą kawka i byle do końca.

Były uczeń

odpowiedz
16.01.2021 22:07

Czerwone paski tam się dostawalo gdy rodzic zadzwonił do nauczyciela lub jakieś dziecko zapałkało po lekcji

Zdegustowana

odpowiedz
15.01.2021 18:34

Zadziwia pani znajomoscia problemow szkoly nie bywajac w niej,chociaz pod nosem.Zmniejszajaca sie liczba uczniow jest efektem nizu demograficznego,prosze przeanalizowac dane.Malo atrakcyjna oferta edukacyjna?Prosze to rozwinac,bo obraza pani nauczycieli.Trzeba jasno powiedziec,ze gmina ubozeje,bo wlodarze nie maja pomyslu,szukaja pieniedzy i to jest pierwszy krok na ich pozyskanie.Jaki bedzie nastepny?Kto nastepny na liscie do,ze tak powiem,odstrzalu?Bardzo latwe rozwiazania.Troche myslenia,kreatywnosci,checi.Wbrew pozorom to nie jest takie trudne.Pozdrawiam

Pyśka

15.01.2021 18:34

Zainteresowany personel mógł napisać skargę do Pana ministra ale im akurat odpowiadało to co było ważne że wypłata była na koncie a teraz krzyk bo im miejscówkę bezpieczną likwidują. AHA czyli co niż demograficzny to juz nie jest argument a i owszem jest nie ma wystarczająco dzieci to nie ma sensu utrzymywać miejsca. Odcięcie pępowiny haha i płacz nagle.

Gosia

15.01.2021 18:34

Dokładnie! Co nauczyciele mają wspólnego z programem nauczania?! Mają narzucony program którego muszą się trzymać. Skargę do Ministra Edukacji niech Pani Przewodnicząca napisze!