Inauguracja roku akademickiego w Wydziale ZPSB w Gryficach

2022-10-17 20:12
Stanisław Razmus
2022-10-17 20:12

W piątek, 14 października w gryfickim wydziale Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu odbyła się Uroczysta Inauguracja nowego Roku Akademickiego 2022-2023. Otwierając nowy rok akademicki dr Justyna Osuch-Mallett – Rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu przytoczyła kilka ważnych dla uczelni liczb.

ZDJĘCIE 1 z 15

Uczelnia powstała tuż po transformacji ustrojowej i była 15. nowopowstałą uczelnią w kraju. Do chwili obecnej z tej piętnastki pozostały tylko cztery. To 30. inauguracja w historii uczelni i 18. w wydziale ZPSB w Gryficach. 

Do tej pory uczelnię opuściło 25 tysięcy absolwentów, w tym roku było ich 300 a swoją przygodę rozpoczęło prawie pół tysiąca nowych studentów i słuchaczy. W tym roku na Wydziale w Stargardzie wydano indeks z numerem 30 000. Na wydziale ZPSB w Gryficach po raz pierwszy rok akademicki rozpoczynają studenci studiów magisterskich na kierunku Polityka Społeczna.

Tyle o samej uczelni ale rozpoczęcie nowego roku akademickiego zaczyna się zakończeniem poprzedniego czyli graudacją absolwentów. Swoje dyplomy wraz z życzeniami sukcesów życiowych w dalszej karierze zawodowej odebrali absolwenci kierunków pedagogicznych i ekonomicznych oraz studiów podyplomowych. 

Tradycją uczelni jest też plebiscyt na „najlepszych wykładowców” w którym to studenci w głosowaniu przyznają statuetkę „Nobelka” który w tym roku trafił w ręce mgr Katarzyny Kubiak. 

W VII edycji Uczelnianego Konkursu Projekt Przedsiębiorstwa w tym roku zdobył „gryficki” projekt pod nazwą „Park Gryfa Alberta”.

Podsumowanie graudacji to wyrzucenie biretów w górę – stronę gwiazd.

Kolejny punkt programu to Immatrykulacja, ślubowanie nowych studentów którzy od tego momentu stają się pełnoprawnymi studentami swojej uczelni.

Wykład inauguracyjny pt. „Jedz pączka z umiarem – Nowa ekonomia na XXI wiek” wygłosiła dr hab. Aneta Zelek w którym w bardzo skondensowanej formie przedstawiła wyzwania jakie przed ekonomią stawiają coraz bardziej złożone przemiany społeczne i polityczne.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Janek

odpowiedz
18.10.2022 10:20

Kolejna grupa nabitych w butelkę. Katastrofa. Szkoda młodych ludzi.

Miś

odpowiedz
21.10.2022 17:07

Ja mam podstawówkę. Czy To starczy ?