Igorek i Cezary Bres proszą o wsparcie

2021-10-27 20:42
Marcin Gręda
2021-10-27 20:42

Chłopcy z Płotów potrzebują pomocy. Igor ma 2,5 roku. Cezary urodził się 9 miesięcy temu. Jedna rodzina: dwóch malutkich braci i siostrzyczka. Dwie różne choroby, z którymi chłopcy walczą każdego dnia. Rodzice maluchów Maja i Robert Bres proszą o wsparcie finansowe, dzięki któremu chłopcy zostaną poddani leczeniu i terapii.

Igor do 2 roku życia rozwijał się normalnie. W pewnym momencie rodzice zauważyli, że jego zachowanie odbiega od pewnych wzorców. Po kilku konsultacjach został potwierdzony u niego autyzm. Choć brzmi to, jak wyrok, wyrokiem nie jest. Za pomocą regularnej terapii i ćwiczeń można nauczyć dziecko funkcjonowania wśród innych osób. Igor to wspaniałe dziecko, które uwielbia się przytulać. Praca nad normalnym funkcjonowaniem w społeczeństwie przez Igora rozpoczęła się kilka miesięcy temu. Wtedy urodził się brat Igora Cezary 9-miesięczny mały wojownik, który walczy o coś więcej. O życie. Ma wadę serca (DORV, TGA, VSD), której w Polsce nie da się zoperować. Przeszedł już w swoim krótkim życiu wiele: martwicze zapalenie jelit, zatrzymanie akcji serca, problemy z wątrobą, płucami i nerkami. Już raz kazano się rodzicom z Nim pożegnać, ale zawalczył i jest wśród nas.

Jedna rodzina, dwóch malutkich braci, dwie choroby. I wśród tego wszystkiego Hania, siostra, której choroba braci zabiera dzieciństwo. "Walczą o rodzinę. O każde dziecko. O piękne serce Czarka, o wyjątkową główkę Igorka i radosny uśmiech Hanii. Rodzice Maja i Robert Bres apelują do ludzi dobrego serca o pomoc. W tym celu powstała również zbiórka, dzięki której u Cezarego zostanie przeprowadzona operacja serca, leczenie i dalsza rehabilitacja. Sam Igorek zostanie poddany terapii, która pomoże mu żyć i na co dzień funkcjonować.

Wsparcia można dokonać przez wpłatę symbolicznej kwoty na leczenie braci Bress w portalu www siepomaga.pl/bracia-bres
Dołączyć można również do grupy licytacyjnej, w której można przekazać przedmioty na licytację lub samemu licytować przedmioty.
https://www.facebook.com/groups/412088093861957

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

KRZYSZTOF

odpowiedz
28.10.2021 16:30

Jestem prcownikiem i mam 15 zł na godzinę. Niech Pan Łącki I Pan Rzepa wesprze . Jestem za i proszę. Mamy posłów. Pomyślcie im . Zapraszam wszystkich którzy zarabiają. Ponad 5000 zł

to ja

28.10.2021 16:30

komentarz z dupy nie chcesz omiń artykuł i udzielają się gdzieś indziej

Anonim

odpowiedz
22.11.2021 20:29

Cel i pomysł szczytny. Do autora artykułu: Panie "Marcinu", z Płotów to sęki wypadają. Chłopcy są z Płot.