Hotel Gołębiewski w Pobierowie. Koronawirus zatrzymał budowę [FILM]

2020-04-26 18:46
Tomasz Krupecki
2020-04-26 18:46

Ponad 2200 osób pomieścić ma największy hotel w Polsce. Jego realizacja rozpoczęła się w 2017 roku, a planowo zakończyć ma się w 2022. Na 30 hektarowej nieruchomości stoi już olbrzymi szkielet budynku. Aktualnie budowa została wstrzymana, w związku z epidemią koronawirusa. My podglądamy, jak wygląda teren inwestycji z lotu ptaka. 

Jak mówi w rozmowie z portalem money.pl Robert Skraburski, dyrektor obiektu, prace trzeba było przerwać. Decyzja była motywowana sytuacją epidemiczną, ale również sytuacją sieci Gołębiewski. Hotele w Polsce pozostają zamknięte, więc firma nie zarabia. Etatowi pracownicy odbierają w tej chwili urlopy lub przechodzą na postojowe. Sporo pracowników miało jednak umowy zlecenia, a część zatrudniali podwykonawcy. Oni wszyscy stracili źródło dochodów.

Sieć Gołębiewski rozważa jednak wznowienie prac w maju – być może w ograniczonym zakresie. Wiele zależy oczywiście od tego, kiedy rząd zniesie ograniczenia dla hoteli. Robert Skraburski podkreśla jednak, że zlecone przed wybuchem epidemii prace nie zostały anulowane, nie przerwano na przykład montażu okien. – Obecnie jednak stale na terenie budowy przebywają głównie ochroniarze. Jest ich zawsze ok. ośmiu, aby dobrze zabezpieczyć teren – mówi money.pl dyrektor budowanego hotelu.

Hotel Gołębiewski w Pobierowie ma być przede wszystkim luksusowy. Pokoje gościnne będą miały ponad 60 m2 powierzchni. W obiekcie znajdzie się sala kongresowa na 4000 osób, sale konferencyjne, restauracje, oraz miejsca rozrywki dla dzieci. Na zewnątrz znajdować się będą baseny ze słoną i słodką wodą, najdłuższy z nich będzie miał prawie 140 m. Miejsca parkingowe dla wszystkich gości znajdować się będą pod budynkiem.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!