Historyczny Dzień Edukacji Narodowej 2020 w „Chrobrym”

2020-10-14 11:56
Katarzyna Adamiak
2020-10-14 11:56

W polskich szkołach, w związku z epidemią Covid-19, od początku roku szkolnego obowiązują szczególne restrykcje. Mimo powrotu do nauczania stacjonarnego, placówki znalazły się w innej rzeczywistości. Wprowadzone obostrzenia wymusiły nowy sposób funkcjonowania, jednak nie odebrały uczniom radości oraz poczucia przynależności do szkolnej wspólnoty. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach złożyli pedagogom i wszystkim pracownikom najlepsze życzenia.

W specjalnie nagranym materiale filmowym młodzież z „Chrobrego” wyraziła wdzięczność kadrze pedagogicznej, pracownikom administracji i obsługi za codzienny trud podejmowany nie tylko w proces wychowawczy i edukacyjny, ale również wsparcie oraz wrażliwość.

 – Życzymy Wam więcej wolnego czasu, poświęconego nie tylko nam, ale przede wszystkim swoim najbliższym – powiedziała Ola. Młodzież podziękowała także za szczególną opiekę sprawowaną w związku z epidemią.  – Dziękujemy za dobre serce, za wrażliwość, a przede wszystkim za to, że w tych trudnych chwilach jesteśmy razem i stawiamy czoła nowym wyzwaniom – wyznała Kaja.

Gryfickie liceum, mimo wielu przeciwności związanych z Covid-19, staje na wysokości zadania i pokazuje, że szkoła to nie tylko edukacja, ale również motywowanie do działania oraz zacieśnianie pożądanych postaw i relacji rówieśniczych. W ostatnim czasie w „Chrobrym” obyły się również tak zwane otrzęsiny klas pierwszych. Każdego roku szkoła organizowała ten dzień nad morzem w Mrzeżynie, mając jednak na uwadze obowiązujące ograniczenia, uczniowie przygotowali wydarzenie na terenie szkoły i wzięli udział w potyczkach sportowo-artystycznych.

Młodzież z okazji święta nauczycieli przygotowała również specjalną niespodziankę, która jeszcze dzisiaj zostanie opublikowana na Facebooku szkoły i stronie internetowej www.lochrobry.pl – zachęcamy do śledzenia stron. Mamy bardzo kreatywną i wdzięczną młodzież!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej redakcja SuperPortalu24 dołącza się do najlepszych życzeń. Życzymy wszelkiej pomyślności i wytrwałości w tych trudnych czasach!

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Haha

odpowiedz
14.10.2020 12:48

Przed czymś ten chrobry znów się broni, kto mu chcę coś odebrać. Przynależność, hm tam to raczej niemiecki grozi za mocno. Popatrz popatrz. Szukają gdzies czegos znow jak zwykle?

Elwira

14.10.2020 12:48

I super że młodzież uczy się języków obcych! Trzeba budować mosty, a nie mury. Więcej pozytywnego patrzenia na świat życzę :)

andrzej

odpowiedz
14.10.2020 14:05

A ja wam życzę,większego zaangażowania,lepszego przygotowywania się do zajęć,a co za tym idzie uzyskania lepszego wyniku końcowego w skali województwa,Polski.

Elwira

odpowiedz
14.10.2020 17:00

Trzymam mocno kciuki, żebyście ukończyli szkole w jej murach, nie zadalnie. Kończyłam to liceum w 94 roku, zawsze będę miło wspominać i duchem wspierać uczniów i kadrę! Powodzenia!

Małgosia

odpowiedz
14.10.2020 16:34

Fajny filmik, duzo w nim pozytywnej energii! Trzymajcie sie cieplutko i dbajcie o siebie i innych :)