Grzybobranie seniorów za nami [FILM]

2020-09-21 20:13
Michał Gałązka
2020-09-21 20:13

Starosta gryficki Ryszard Chmielowicz zaprosił seniorów na doroczne grzybobranie. W tym roku najstarsi mieszkańcy naszego powiatu wybrali się na grzyby do Pogorzelicy. 

Tradycyjnie jak co roku członkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów wyruszyli na wspólną wyprawę w poszukiwaniu grzybów. Tym razem wybrali lasy położone w gminie Rewal w miejscowości Pogorzelica. Dzięki uprzejmości Nadleśniczego Nadleśnictwa Gryfice Pana Wojciecha Pietrzaka poczęstunek i spotkanie integracyjne odbyło się w Ośrodku Wypoczynkowym
,,Bażyna”. Na zaproszenie Przewodniczącej Związku Pani Ani Tchorowskiej w grzybobraniu wzięli udział: Poseł na Sejm RP Artur Łącki, Starosta Ryszard Chmielowicz, Wicestarosta Waldemar Wawrzyniak, Członek Zarządu Łukasz Czyrny, Przewodnicząca Rady Powiatu Gryfickiego Agnieszka Mackojć wraz z Wiceprzewodniczącym Grzegorzem Szafrańskim, Wiceburmistrz Gryfic Marzena Domaradzka, Przewodniczący Rady Gminy Tomasz Kaszlej oraz pozostali zaproszeni goście. Po powrocie z lasu seniorzy mogli pochwalić się zebranymi okazami, natomiast najbogatsze zbiory zostały nagrodzone przez Posła na Sejm RP Artura Łąckiego i Starostę Ryszarda Chmielowicza. Zabawę uświetniła Pani Małgorzata Burak, która specjalnie na tą okoliczność przygotowała liczne konkursy oraz Pan Kazimierz Herbut odpowiedzialny za oprawę muzyczną. Nad prawidłowym przebiegiem grzybobrania czuwała Małgosia Głoćko z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Gryficach.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Leszek

odpowiedz
21.09.2020 21:51

Na Panu Kaziu wieszano psy za te grzybobrania - ale on nigdy takiej świty do lasu za sobą nie ciągał.

Ai

21.09.2020 21:51

A i pandemii wtedy nie było, można było jeszcze więcej.