Gryficzanka odznaczona Orderem Uśmiechu

2024-07-01 16:21
Karol Szumny
2024-07-01 16:21

Jolanta Nowak, instruktorka i choreografka gryfickiego Zespołu Piosenki i Ruchu „Tarantule”, została odznaczona Orderem Uśmiechu.

Jolanta Nowak z Gryfic odznaczona Orderem Uśmiechu

Członkowie Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu na dorocznym posiedzeniu Kapituły postanowili, że do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu dołączy 7 kolejnych osób. Wśród nich znalazła się Jolanta Nowak, instruktorka i choreografka gryfickiego Zespołu Piosenki i Ruchu „Tarantule”.

- Każde wyróżnienie, które człowiek otrzymuje, powoduje dużo pozytywnych emocji i wzruszeń. Jest to też pewnego rodzaju zobowiązanie do kolejnych działań. Jestem bardzo zaskoczona i nie do końca się z tym jeszcze oswoiłam. To coś niesamowitego – opowiada odznaczona w rozmowie z naszym reporterem.

Obecnie pani Jolanta wraz ze swoimi podopiecznymi przebywa w Hiszpanii, gdzie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Tańca. Tam otrzymała informację o przyznaniu wyróżnienia. Posypały się gratulacje.

- Nasz zespół to nie same zajęcia i warsztaty. To też przebywanie ze sobą, wspieranie się i wspólne rozmowy – podkreśla Jolanta Nowak.

Order Uśmiechu to międzynarodowe odznaczenie nadawane od 1968 roku za działania przynoszące dzieciom radość. Nasza rozmówczyni wyjaśnia, że jedną z inicjatorek zgłoszenia jej kandydatury do tego odznaczenia była jedna z mam podpiecznych.

- Jest to ogromne wyróżnienie. Postaram się nie zawieść. Dziękuję wszystkim, którzy uznali, że należy mi się to odznaczenie – podsumowuje Jolanta Nowak.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!