Gryficki szpital otrzymał profesjonalny sprzęt

2020-06-22 12:56
Katarzyna Adamiak
2020-06-22 12:56

Wart blisko 45 tys. złotych sprzęt medyczny do zabiegu bronchofiberoskopii trafił do gryfickiego szpitala.

ZDJĘCIE 1 z 2

Przekazania bronchofiberoskopu dla gryfickiego szpitala dokonali dziś (22.06) prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Gryficach Krzysztof Michalczyk oraz członek Zarządu ds. Handlowych Magdalena Fojut-Stępińska.

- Nowy bronchofiberoskop o wartości blisko 45.000,00 zł został w całości sfinansowany przez gryficką placówkę Banku Spółdzielczego i przekazany dla szpitala jako wsparcie w walce szerzącą się pandemią COVID-19 – informuje na swojej stronie internetowej szpital Medicam w Gryficach.

Bronchofiberoskopia to zabieg pozwalający na oglądanie od wewnątrz dróg oddechowych, począwszy od strun głosowych i tchawicy, poprzez oskrzela, aż po ich drobne odgałęzienia. Zabieg bronchofiberoskopii stanowi nieocenioną metodę diagnostyczną i, co więcej, terapeutyczną w wielu schorzeniach układu oddechowego i nie tylko.

- Zakup sprzętu medycznego dla naszego lokalnego szpitala podyktowany był potrzebą trudnych chwil, w których wszyscy się znaleźliśmy. Już w marcu zadeklarowaliśmy zamiar zakupu sprzętu medycznego i dzisiaj udało nam się  sfinalizować darowiznę i oficjalnie przekazać sprzęt Szpitalowi Specjalistycznemu MEDICAM. Zakup sprzętu  to wkład banku w walkę z koronawirusem SARS-CoV-2 i  mamy nadzieję, ze przyczyni się do ratowania zdrowia i życia pacjentów - mówi Członek Zarządu Banku Spółdzielczego w Gryficach Magdalena Fojut – Stępińska.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Marko

odpowiedz
22.06.2020 22:30

A czy jest dobry specjalista do przeprowadzenia badania

Jerzy Bielak

odpowiedz
23.06.2020 15:58

Brawo BS Gryfice za odruch serca w tych trudnych czasach! Jesteście bankiem z ludzkim obliczem (do tego w 100% polskim). Mam nadzieję, że inne placówki bankowe w Gryficach również wspomogą nasz szpital.