Gryficcy kryminalni zatrzymali sprawcę ugodzenia starszego mężczyzny

2024-02-13 10:56
Karol Szumny
2024-02-13 10:56

Kryminalni z Gryfic zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu goleniowskiego, który 30 grudnia 2023 r. ostrym narzędziem ugodził 61-letniego mieszkańca Gryfic przy jednym z dyskontów spożywczych na terenie miasta – poinformował podkom. Zbigniew Frąckiewicz.

Do zdarzenia doszło 30 grudnia 2023 r. w godzinach wieczornych. Przy jednym z dyskontów spożywczych na terenie Gryfic 61-letni mężczyzna został pchnięty ostrym narzędziem. Poszkodowany trafił do szpitala, a 26-letni sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

- Kryminalni z Gryfic pracujący nad sprawą po przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego tj.: wielu nagrań z monitoringu miejskiego oraz drogowego, dokonaniu szeregu ustaleń oraz żmudnej i wielogodzinnej analizy danych z systemów informatycznych oraz zebranych informacji wytypowali i zatrzymali 26-letniego mężczyznę – poinformował podkom. Zbigniew Frąckiewicz.

W ubiegłą środę (7 lutego) gryficcy kryminalni zatrzymali kompletnie zaskoczonego 26-latka w miejscu zamieszkania w jednej z miejscowości na terenie powiatu goleniowskiego.

Usłyszał on zarzut popełnienia przestępstwa uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim, za co grozi mu do 2 lat więzienia, o ile w toku postępowania nie ulegnie zmianie kwalifikacja prawna czynu zabronionego.

Ponadto Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec młodego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!