Groził pozbawieniem życia i zniszczeniem mienia. Stanie przed Sądem

2022-09-30 10:54
Adam Litwinowicz
2022-09-30 10:54

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o kierowanie gróźb pozbawienia życia oraz zniszczenie mienia.

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono kierowanie gróźb karalnych pozbawienia życia oraz zniszczenie mienia, tj. o czyn z art. 190§1 kk.

W toku postępowania ustalono, iż podejrzany, znajdując się w stanie nietrzeźwości, udał się w okolice jednego ze sklepów spożywczych w Gryficach. Trzymając w ręku kanister z łatwopalną cieczą, groził podpaleniem sklepu i pozbawieniem życia znajdującym się przed obiektem osobom. Gdy jedna z pokrzywdzonych powiadomiła Policję, sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

W wyniku podjętych niezwłocznie działań Policji sprawca został zatrzymany. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.
Podejrzany (lat 42) przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia. Uprzednio był wielokrotnie karany sądownie.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo, na podstawie art. 190§1 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mieszkaniec

odpowiedz
30.09.2022 19:43

Zima idzie, trzeba wrzucić tam gdzie dadzą jeść,pić i cieplutko jest. I to wszystko za darmo... Dostanie max parę miesięcy i wyjdzie na wiosnę 😉

30.09.2022 14:02

Szkoda chłopa. Wysłać chłopa pod pisowski burdel i niech zrobi porządek z tymi Kur... i Pis ... i, a później dać mu medal i nagrodę.

do vb

30.09.2022 14:02

Ciebie do pierdla.