Gratka dla fanów gier planszowych! Znamy szczegóły nowej inicjatywy w naszym powiecie

2024-02-05 10:45
Karol Szumny
2024-02-05 10:45

Już w najbliższy piątek odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach nowej inicjatywy w naszym powiecie, jaką jest klub gier planszowych G(R)aMi. Organizatorem i pomysłodawcą jest mieszkaniec Trzebiatowa – Kamil Potępa – który w rozmowie z naszym reporterem opowiedział o szczegółach.

Klub gier planszowych G(R)aMi to nowa inicjatywa w naszym powiecie, której pomysłodawcą jest Kamil Potępa. W najbliższy piątek, 9 lutego, o godzinie 16:00 w Zespole Szkół im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie odbędzie się pierwsze spotkanie. Dołączyć mogą wszyscy, niezależnie od wieku czy miejsca zamieszkania.

- W każdy piątek będziemy organizować bezpłatne, ogólnodostępne spotkania z grami planszowymi. Nie będzie to tylko Chińczyk czy Monopoly, bo obecnie na rynku tych gier jest na tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie – opowiada w rozmowie z naszym reporterem Kamil Potępa, pomysłodawca i organizator spotkań.

- Chcę zintegrować naszą społeczność. Warto oderwać się od telefonów i miło spędzić razem czas. Gry integrują, uczą i łączą pokolenia – zachęca mieszkaniec Trzebiatowa.

- Gry planszowe rozwijają interakcje społeczne. W ten sposób dzieci i młodzież uczą się też podejmowania decyzji, bo w danej grze musi zdecydować, który ruch się opłaci, i przewidzieć, co będzie się działo. Musi analizować swoje ruchy. Gry uczą też tolerancji dla innych – wymienia Kamil Potępa.

Jak podkreśla organizator, klub G(R)aMi jest otwarty dla wszystkich. Będzie można również spróbować swoich sił w grach karcianych. Ponadto, jak zapowiada nam Kamil Potępa – jeśli inicjatywa się przyjmie, to już niebawem zorganizowany zostanie turniej gier planszowych. G(R)aMi można śledzić na Facebooku (kliknij)

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!