Grant Osiedlowy trafi do Gryfic! Znamy szczegóły wydarzenia

2024-03-27 13:08
Karol Szumny
2024-03-27 13:08

Osiedle nr 4 w Gryficach zostało jednym z laureatów konkursu marszałkowskiego „Granty Osiedlowe 2024”. W ramach tej inicjatywy zostanie zorganizowany integracyjny piknik. Znamy szczegóły.

Na zdjęciu: ubiegłoroczny piknik w ramach Grantów Osiedlowych na Osiedlu nr 1 w Gryficach

W styczniu Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił konkurs „Granty Osiedlowe 2024”. Zwycięskie samorządy otrzymają wsparcie finansowe z budżetu województwa w formie grantu osiedlowego na realizację zgłoszonych projektów.

Kilka dni temu ogłoszono wyniki. Jednym z laureatów jest Osiedle nr 4 w Gryficach. Zgłoszoną inicjatywą, na którą uzyskano 10 tys. złotych, jest piknik pn. „Chroń i dbaj o swoje miejsce – wiosenne porządki sąsiedzkie”.

- Jest to już druga edycja Grantów Osiedlowych. Od razu złożyliśmy wniosek do gminy, a gmina przekazała go do Urzędu Marszałkowskiego. Czekaliśmy z niecierpliwością na ogłoszenie wyników i bardzo się cieszymy, że znaleźliśmy się w gronie laureatów – mówi Teresa Domagalska, przewodnicząca Osiedla nr 4 w Gryficach.

- Jak co roku Rada Osiedla wraz z mieszkańcami organizuje sprzątanie naszego osiedla. Najczęściej jest to teren wzdłuż rzeki Regi. Dzięki grantowi do tego sprzątania zorganizujemy także piknik integracyjny – zapowiada przewodnicząca.

Wydarzenie planowane jest na sobotę, 13 kwietnia, na placu obok boiska przy ul. Broniszewskiej. W programie występ zespołu BISS, malowanie twarzy, dmuchańce, a także poczęstunek. Osiedle nr 4 zaprasza wszystkich mieszkańców na to wydarzenie.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!