Godne miejsce, aby uczcić Rybaków. Już tak niewiele zostało do zrobienia

2022-08-05 11:22
Adam Litwinowicz
2022-08-05 11:22

Przed kilkoma miesiącami wystartowali z pomysłem odnowienia miejsca pamięci o Rybakach, którzy nie powrócili z morza. Skwer przy pomniku został odrestaurowany. Zbiórka nadal trwa, bo zostało jeszcze kilka elementów do zamontowania.

Członkowie stowarzyszenia Visit Mrzeżyno nie ukrywają radości, że udało się odrestaurować to bardzo ważne miejsce na mapie Mrzeżyna. Zaznaczają jeszcze jeden bardzo pozytywny aspekt, a konkretnie chęć uczestniczenia w tym projekcie tak wielu osób. To nie tylko mieszkańcy Mrzeżyna starali się, jak mogli, aby skwer przy pomniku „Tym, którzy nie powrócili z morza” nabrał zupełnie innego wyglądu. Swoje pieniądze wpłacali również turyści, którzy niegdyś byli w Mrzeżynie i chcieli, być może, mieć w tym dziele swój udział.


Sam pomnik został wyczyszczony, pojawiły się nowe nasadzenia, a co najważniejsze pojawiły się monumenty z tabliczkami, na których wymienieni są Rybacy, którzy już nie powrócili do portu w Mrzeżynie.


Zbiórka jest nadal aktywna, bo aby mówić o zakończeniu projektu, potrzebnych jest jeszcze kilka elementów (więcej w filmie "zrzutki"). Członkowie Stowarzyszenia zwracają się również z apelem do osób, które zechciałby wesprzeć zakup masztu, na którym zawiśnie polska flaga. 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!