Gmina Rewal i Gmina Trzebiatów z dofinansowaniem dla seniorów

2023-07-26 14:47
Karol Szumny
2023-07-26 14:47

Gmina Rewal i Gmina Trzebiatów otrzymają dofinansowanie z programu Opieka 75 Plus oraz z programu Wspieraj Seniora.

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki poinformował o dofinansowaniu dla seniorów w ramach dwóch rządowych programów. W tym roku zachodniopomorskie samorządy z budżetu wojewody otrzymają wsparcie finansowe na wsparcie potrzebujących osób starszych. To ponad 2 mln złotych z programu Opieka 75 Plus oraz ponad 1 mln zł z programu Wspieraj Seniora.

Program Opieka 75 Plus skierowany jest do seniorów w wieku 75 lat i więcej, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem. Rządowa pomoc zapewnia: wsparcie społeczne i psychologiczne, ułatwienie dostępności do podstawowej oraz specjalistycznej opieki zdrowotnej, wsparcie w czynnościach dnia codziennego.

Dzięki projektowi seniorzy otrzymają również opaski bezpieczeństwa wyposażone w co najmniej dwie funkcje: przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS oraz lokalizator GPS, detektor upadku i czujnik zdjęcia opaski, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami i funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe.

Celem drugiego programu Korpus Wsparcia Seniorów jest poprawa dostępności do usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych, dla osób w wieku 75 lat i więcej. Dofinansowanie będzie mogło objąć aż do 60 proc. kosztów świadczenia pomocy.

W powiecie gryfickim środki otrzymają:

  • Gmina Trzebiatów, Opieka 75+ – 48 041 zł
  • Gmina Rewal, Opieka 75+ i Korpus Wsparcia Seniorów – 29 097 zł

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!