Gmina przeznaczy blisko pół miliona na sport. Kto otrzyma dotację?

2023-01-17 13:01
Karol Szumny
2023-01-17 13:01

W ramach zadania publicznego polegającego na „Upowszechnianiu kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży w Gminie Trzebiatów” poszczególne kluby z gminy Trzebiatów otrzymają dotacje.

16 stycznia br. weszło w życie zarządzenie burmistrza Trzebiatowa w sprawie rozstrzygnięcia otwartych konkursów ofert na realizacje zadań publicznych polegających na „Upowszechnianiu kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży w Gminie Trzebiatów”.

Łączna kwota dla klubów przyznana na realizacje zadań to 460 tysięcy złotych. Najwięcej otrzymał TKS Intermarche „Rega” Trzebiatów na zadanie pn. „Wszyscy ćwiczymy – wszyscy wygrywamy”. Kwota dotacji to 297 tys. złotych.

34 tys. złotych otrzymał KS „Orzeł” Mrzeżyno na realizację zadania „Piłka cieszy, bawi, edukuje – szkolenie i udział w rozgrywkach dzieci, młodzieży i dorosłych”.

3 tys. złotych przekazano dla UKS Football Academy na realizację zadania „Piłka nożna jest okrągła, a bramki są dwie – profesjonalne i rekreacyjne szkolenie chłopców i dziewcząt w wieku 4-12 w piłce nożnej”.

Na realizację zadania pn. „Unihokej sportem wszechstronnym” MLUKS „Jedynka” Trzebiatów otrzymała 70 tysięcy złotych. Z kolei dla LUKS „Fala” Trzebiatów przekazano 45 tys. złotych. Klub zrealizuje zadanie „Tenis stołowy – profesjonalnie, sportowo i wesoło”.

JKS „Agro-Pol” otrzyma 5 tys. złotych na zadanie „Aktywne Siodło – Wlewo”, natomiast MLUKS Trzebiatów 6 tys. złotych na zadanie „Lekkoatletyka – Królowa Sportu” .

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mieszkaniec

odpowiedz
19.01.2023 07:31

Przy takiej skarbniczce każda gmina pójdzie z torbami i przy dziadku do orzechów

Loki

odpowiedz
17.01.2023 14:05

W Trzebiatowie to by się przydała hala sportowa, basen, kino i jakiś duży zakład produkcji żeby ludzie mieli pracę i mogli gdzie kasę wydawać,a tak to jeżdżą do gryfic, Kołobrzegu, Koszalina a Treptow gózik ma. Jakby burmistrz i świta pomyślała o nas to mieli by mega poparcie u mieszkańców, a tak to gówno mają i psy będą na nich wieszane!!!!!!!!!!!!

Radek

17.01.2023 14:05

burmistrz powinien też wybudować agencje towarzyską, bo tego brakuje, wtedy bende na niego glosowal

Marian

17.01.2023 14:05

Zawsze samemu możesz otworzyć kino, basen albo duży zakład produkcji i ludzie będą mieli pracę i będą mieli gdzie kasę wydawać. Nie jest rolą miasta otwieranie takich miejsc.

Mieszkanka

17.01.2023 14:05

Myślę,że warto by wziąć pod uwagę realia i koszty utrzymania takich inwestycji.Juz widzę jak wszyscy mieszkańcy Gminy lecą do kina w Trzebiatowie i na basen miejski.Pewnie,że fajnie by było,ale nasza gmina liczy ok 10 tys mieszkańców!!!mierzmy siły na zamiary.przykre,ale prawdziwe!

Do mieszkanki

17.01.2023 14:05

Masz rację.Nic nie trzeba robić, nic budować dla następnego pokolenia. Zaorać Trzebiatow I wybudować tylko parkingi.