Generalna próba przed maturą

2021-03-03 13:41
Adam Litwinowicz
2021-03-03 13:41

Przyszli abiturienci rozpoczęli pisanie próbnej matury. To ostania możliwość sprawdzenia swoich umiejętności przed najważniejszym egzaminem w życiu.

Pomimo obostrzeń i nauczania zdalnego, uczniowie klas trzecich szkół ponadpodstawowych rozpoczęli pisanie próbnej matury. To dla nich bardzo ważny sprawdzian, ponieważ mogą poczuć się jak na prawdziwej maturze.

- Jest stres, ale to dobra okazja, do tego, aby poczuć się jak na prawdziwej maturze i mieć jeszcze okazję do poprawy i wyciągnięcia wniosków — mówili przyszli maturzyście jeszcze przed wejściem na salę.

Wszystko odbywało się według przepisów sanitarnych. Maseczki, dezynfekcja dłoni i odstępy. Tuż po zajęciu wylosowanego miejsca można było zdjąć osłonę twarzy.

- Jesteśmy przygotowani, bo mamy doświadczenie z poprzedniego roku, kiedy już wtedy matury odbywały się pod specjalnym nadzorem — wyjaśnia Jadwiga Jaworska, dyrektor trzebiatowskiego „Herberta".

Młodzież nie ukrywała emocji również tych związanych z pojawieniem się w murach szkoły.

- To fajnie, że możemy spotkać się na żywo, a nie przez komputer — tłumaczyli. - Zdecydowanie lepsze jest nauczanie stacjonarne — dodawali. 

 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!