Gala Sportu w gminie Rewal. Sportowcy wyróżnieni

2024-02-09 22:46
Adam Litwinowicz
2024-02-09 22:46


W piątkowy wieczór w Pobierowie odbyła się Gala Sportu podsumowująca osiągnięcia sportowe mieszkańców gminy Rewal. Wójt Konstanty Tomasz Oświęcimski w imieniu samorządu gminy Rewal przyznał wyjątkowe wyróżnienia dla osób, klubów i instytucji, które w ten właśnie sposób promują gminę na arenach w Polsce i na świecie.

Sportowa Przyszłość Gminy Rewal:

Aleksandra Lewicka — reprezentantka Klubu Jeździeckiego Czahary Pogorzelica i specjalizuje się w konkurencji skoków przez przeszkody w kategorii wiekowej junior młodszy. Największym sukcesem młodej zawodniczki jest złoty medal w halowych mistrzostwach polski.

Agata Włodarczyk – trenuje Brazylijskie jiu-jitsu.

Pola Opasała – lekkoatletka, wieloboistka, aktualnie na halowych Mistrzostwach Polski we Wrocławiu.

 

Osiągnięcia zespołowe:


Wybrzeże Rewalskie Rewal – klub piłkarski w 2023 obchodził 50-lecie swojego istnienia. W 2021 roku w kolejnym sezonie drużyna osiągnęła historyczne zwycięstwo, uznawane za najwyższe w historii futbolu wygrywając z Pomorzaninem Nowogard 53-0. W klubie Wybrzeże Rewalskie istnieje pięć zespołów młodzieżowych, które uczestniczą w oficjalnych rozgrywkach Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

RSC Bałtyk Rewal – kolarstwo

Klub Jeździecki Czahary — Stajnia Czahary to ośrodek edukacji jeździeckiej powstały z miłości i pasji do koni, stworzony w 2001 roku przez Małgorzatę i Marka Lewickich. Klub może się poszczycić wyszkoleniem wielu wspaniałych koni i zawodników.

 

Osiągnięcia indywidualne:

Marek Lewicki jeździ konno od 5 roku życia. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, zdobywcą złotego medalu w skokach przez przeszkody w kategorii Seniorów w 2013 r. Aktualnie zawodnik wraz ze swoimi końmi, jest w drodze do Hiszpanii, gdzie jako członek Kadry Narodowej będzie przygotowywał się do najważniejszej imprezy tego roku, czyli startu w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Małgorzata Ciszek-Lewicka karierę sportową rozpoczynała od wszechstronnego konkursu konia wierzchowego. Aktualnie można ją spotkać na różnych parkurach, na których rywalizuje w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Posiada I klasę sportową.

Filip Lewicki reprezentuje Klub Jeździecki Czahary Pogorzelica w konkurencji skoki przez przeszkody. Największymi sukcesami są: 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodych Jeźdźców w 2019 roku.

Ewa Bańkowska jak sama mówi jej pasją jest rower! Choć sport towarzyszy jej przez całe życie, to kolarstwo zaczęła trenować dopiero w 2018 r. Dzięki wsparciu i wiedzy trenera Jana Zugaja, w krótkim czasie zaczęła odnosić sukcesy, zarówno indywidualne, jak i jako pilotka w kolarstwie tandemowym reprezentując klub RSC Bałtyk Rewal. Do najważniejszych osiągnięć Ewy należą m.in. : Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie, Mistrzostwa Polski w Kolarstwie szosowym, Igrzyska Olimpijskie w Tokio, Mistrzostwa Polski masters w jeździe indywidualnej na czas, Mistrzostwa Świata w Glasgow.

Jan Zugaj kolarz, wielokrotny mistrz Polski, Mistrz Europy amatorów kolarstwa. Doskonały trener kolarstwa, ówczesny trener trzykrotnej Mistrzyni Świata Ewy Bańkowskiej

Krzysztof Sobieszczuk pod wodzą trenera w 2022 roku drużyna seniorów Wybrzeże Rewalskie Rewal uzyskała awans do IV ligi. Trener z licencją UEFA A i wieloma kursami szkoleniowymi

Sławomir Szafrański swoją przygodę z podnoszeniem ciężarów oraz kulturystyką rozpoczął w 1991 roku, Sławomir regularnie uczestniczył w zawodach kulturystycznych na różnych poziomach a jego osiągnięcia są imponujące.

Łukasz Stanioch pochodzący z Pobierowa, zawodowy pięściarz swoją sportową przygodę ze sztukami walki rozpoczął w wieku 14 lat. Przed Łukaszem najbliższe wyzwanie. Już 2 marca podczas Rocky Boxing Night w hali widowiskowo-sportowej w Koszalinie zmierzy się z Kajetanem Kalinowskim. Stawką walki będzie Pas WBC Francophone.

Antoni Pawłowski swoją karierę sportową rozpoczął jako sześciolatek w szkole podstawowej w Niechorzu od gry w piłkę nożną w Klubie Sportowym Wybrzeże Rewalskie. Niefortunna kontuzja kolana zmieniła kierunek sportowej aktywności i rozpoczęła przygodę z kulturystyką kontynuując ją z sukcesami do dnia dzisiejszego.
Paweł Pisz to bez wątpliwości człowiek z benzyną we krwi. Od przeszło 10 lat uczestniczy w rajdach samochodowych na terenie całego kraju, zaczynając od konkursowej jazdy samochodem kierowanej dla amatorów, przez starty w super konkursowej jazdy samochodem
Łukasz Szymański jest niezwykle utalentowanym biegaczem, który od 6 lat regularnie trenuje i rywalizuje na różnych dystansach.
Milena Witecka -Sznajder Przejście Korony Gór Polski, czyli zdobycie 27 szczytów w zaledwie 5 dni i 9 godzin, Finisherka wielu biegów długodystansowych takich jak ultramaraton bojko trail 80 km+, który ukończyła na 3 miejscu czy ultramaraton K-B-L na dystansie 110 km. Autorka książki „W drodze do…”

Paweł Małaszko sport towarzyszy mu przez całe życie. Przez 20 lat uprawiał siatkówkę, później sporty siłowe. Obecnie Paweł jest w rowerowej trasie, ma zamiar przejechać wszerz Afganistan i zakończyć podróż w Pakistanie. Jest to jego trzecia wyprawa rowerowa.

Promotorzy sportu:

Matusz Matecki od 8 lat trener personalny, początkowo związany ze sportami walki muay taj. Założył i prowadził klub Nak Muay Rewal. Z wielkim sukcesem organizował gale sportów walki w rewalskiej hali.

UKS Rewal – badminton istnieje nieprzerwanie od 2006 roku. Od tego czasu wykształcił kilku licencjonowanych zawodników w kategorii junior młodszy startujących w turniejach rangi krajowej oraz regionalnej.

Pobierowo Biega — grupa szalonych osobowości, motywacji i pozytywnej energii! Wystartowali 02.03.2021 i tak do dnia dzisiejszego wspólnie biegają.
Klub Morsów Ośmiornica Pobierowskie morsy spotykają się w każdą niedzielę przy zejściu plażowym ul. Jana z Kolna. Po zakończonej kąpieli na morsujących czeka ognisko i świetna zabawa przy muzyce.


Kort do Padla w ubiegłym roku w Niechorzu przy Amber Park Spa otwarto pierwszy kort przy hotelu nad morzem. Właściciele tego obiektu planują organizowanie turniejów i padel campów, a także podejmują współpracę z hiszpańskimi trenerami, którzy pomagają w rozwoju graczy.

 

Wójt Gminy wręczy statuetki dla przyjaciół Gminy: Wodociągi Rewal sp. Z o.o., Gryf Arena w Gryficach, Łukasz Czyrny – radny powiatu gryfickiego.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!