"FRAGMENTY CZASU MINIONEGO" relacja z otwarcia wystawy malarstwa Patrycji Kowal

2021-11-22 9:46
Redakcja
2021-11-22 9:46

W czwartek, 18 listopada w Muzeum i Galerii "BRAMA" odbyło się otwarcie wystawy prac Patrycji Kowal, absolwentki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, na której znalazło się kilkanaście obrazów zrealizowanych na przestrzeni ostatnich lat.

ZDJĘCIE 1 z 26

Niestety, ze względów zdrowotnych, pani Patrycja nie mogła osobiście uczestniczyć w wernisażu, tym samym goście nie mieli możliwości bliżej poznać artystkę i porozmawiać o jej twórczości.


Zatem poznajmy Patrycję Kowal, przytaczając fragment charakterystyki malarki słowami Piotra Mikołajczaka …"Patrycja od dawna słyszy kolory, czuje dźwięki, cieszy ją barwa. Maluje więc to, co mówi o niej, co czuje o sobie u innych. Maluje to, z czego nie zdaje sobie sprawy. Maluje przemilczanymi emocjami. Maluje milczenie i podświadomość. Maluje to, czego już nie wykrzyczy. Maluje pogodzenie i milczącą ciszę. Bo o pewnych rzeczach lepiej milczeć, niż próbować o nich mówić. A o niektórych rzeczach po prostu lepiej malować."…

Wystawa potrwa do końca grudnia br., będzie więc okazja do spotkania z panią Patrycją, tym bardziej że obecnie jest mieszkanką Gryfic i na co dzień prowadzi zajęcia w Pracowni rysunku i malarstwa w Liceum Sztuk Plastycznych w Gryficach.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!