Ferie 2020 w gminie Rewal. Sprawdź, jakie atrakcje przygotowano

2020-02-06 11:16
Katarzyna Adamiak
2020-02-06 11:16

W gminie Rewal podczas dwutygodniowej przerwy od nauki na uczniów czekać będą liczne atrakcje, które przygotowało Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rewalu.

Do wspólnego spędzenia pierwszego tygodnia ferii zaprasza Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, gdzie codziennie o godz.11.00 planowane jest wydarzenie specjalne dla dzieci i młodzieży.

10.02. poniedziałek - Zumba dla najmłodszych
 
Na dobry początek ferii, zapraszamy na zajęcia zumby, czyli porcję dynamicznej choreografii inspirowanej tańcami latynoamerykańskimi. Warto przyjść w wygodnym obuwiu i stroju sportowym.
 
 
11.02. wtorek - Szable, miecze i topory - warsztaty z prezentacją uzbrojenia
 
Średniowiecze to niezwykle popularna epoka w dziejach świata. Czerpie z niej popkultura, filmy historyczne, gry i książki. Na średniowiecznych obrazach opiera się baśniowy świat fantasy, w tym ten wykreowany przez Tolkiena i Sapkowskiego. Na pewno wiele osób zastanawia się jak wyglądała, ile ważyła, a także jak posługiwano się bronią białą. Na te pytania odpowie Michał Ostrowski, popularyzator historii specjalizujący się w odtwarzaniu realiów wczesnego średniowiecza.
 
Słodkie serduszka - zajęcia kulinarne
 
Na zbliżające się Walentynki przygotujemy słodkie wypieki. Pojawią sie nie tylko wymyślne formy ciasteczek - każdy będzie mógł udekorować swoje ciasteczka za pomocą różnych akcesoriów i poznać techniki zdobienia.
 
12.02. środa - I ty możesz zostać malarzem - warsztaty plastyczne
 
Najmłodsi adepci dowiedzą się jak rozwijać swoją pasję do malarstwa, a kto jeszcze nie próbował malować na płótnie, będzie miał okazję spróbować swoich sił pod okiem profesjonalisty. Dowiemy się jakich technik używać i jak łączyć ze sobą barwy.
 
13.02. czwartek - Chabrowe pomysły na Walentynki - zajęcia florystyczne
 
Pracownia Florystyczna Chabrowe Pole zaprasza najmłodszych na zajęcia florystyczne, których motywem przewodnim będzie przygotowanie kwiatowych dekoracji na Walentynki.
 
14.02. piątek - Detektyw na tropie zagadek - gra terenowa po Muzeum
 
Zapraszamy do udziału w grze terenowej, której akcja rozgrywać się będzie na terenie Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Muzeum pełne będzie zagadek, które uczestnicy będą musieli odkryć i rozwiązać na własną rękę!
 
Zagadki bursztynu - warsztaty edukacyjne
 
Bursztyn i jego niezwykłe właściwości stanowiły zagadkę od wieków, a my odkryjemy jego tajemnice! Za pomocą doświadczeń i eksperymentów nauczymy się odróżniać prawdziwe bursztyny.
 
 
 
W drugim tygodniu ferii zapraszamy do Sali Wystawienniczej w Rewalu (dawna świetlica), gdzie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rewalu przygotował równie atrakcyjny program dla uczniów:
 
 
 
17.02 poniedziałek, godz. 9.00-14.00 - warsztaty twórcze, zabawy ruchowe, gry świetlicowe
 
W zależności od wieku uczestników, dopasowane zostaną do ich zainteresowań zajęcia twórcze, jak i ruchowe, tak aby dzieci spędziły czas kreatywnie.
 
18.02.20 wtorek, godz. 9.00- 14.00 - MuayThai, czytanie bajek, zajęcia plastyczne
 
Zajęcia z tajskiego boksu, a następnie warsztaty plastyczne i czytanie bajek sprawią, że rozrywkę znajdą dla siebie zarówno wielbiciele aktywności fizycznej, jak i wyzwań twórczych.
 
19.02. środa, godz. 8.00-15.00 - wycieczka do Marianowa - dom chleba /dzieci przedszkolne z rodzicami, wstęp opiekuna 38,00zł/
 
Chlebowy Dom w Marianowie oferuje dzieciom nie tylko prezentację pracy piekarza, ale samodzielny wypiek chleba i warsztaty uczące jak odróżnić poszczególne zboża, a także jak wygląda proces mielenia mąki żarnami.
 
20.02 czwartek, godz. 9.00- 14.00 - gimnastyka z przyborami, j. niemiecki, śpiewamy razem
 
Przedostatni dzień ferii w Sali Wystawienniczej to zajęcia fizyczne połączone z nauką języka niemieckiego i wspólnym śpiewaniem.
 
21.02. piątek, godz. 9.00- 14.00 - pieczenie ciasteczek, zajęcia taneczne, gry świetlicowe.
 
Na finał ferii zimowych, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rewalu zaplanował wspólne pieczenie ciasteczek oraz zajęcia taneczne.
 
 
Z uwagi na zajęcia ruchowe, obowiązuje strój sportowy, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rewalu zapewnia drugie śniadanie i słodki poczęstunek.
 
Na zajęcia w drugim tygodniu ferii zapisy w szkołach, przedszkolach u wychowawców do dnia 07.02.2020r.
 

 

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!