Ferie 2020, czyli gdzie skontrolować autobus

2020-02-06 10:37
Katarzyna Adamiak
2020-02-06 10:37

Przed nami ferie, które już 10 lutego br. Policja skontroluje autobusy przed wyjazdem dzieci na ferie. Funkcjonariusze będą sprawdzali m.in. trzeźwość kierowców i stan techniczny autokarów. Gdzie w powiecie gryfickim można skontrolować autokar?

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci wypoczywających w czasie ferii. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców, wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Podczas kontroli sprawdzany będzie przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Potrzebę kontroli można również zgłosić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Autobusy do kontroli na terenie jednostki Komendy Powiatowej Policji w Gryficach można zgłaszać w punkcie przy ul. Piłsudskiego 16. Tel. kontaktowy 91 38 57 511 lub 91 38 57 511.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!