Europejski Dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach w powiecie gryfickim

2022-09-23 9:40
Karol Szumny
2022-09-23 9:40

21 września obchodzony był wyjątkowy dzień pn. „Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach”. We wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROUD SAFETY DAYS koordynowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. W akcji bierze udział również gryficka policja.

ZDJĘCIE 1 z 3

ROUD SAFETY DAYS to ogólnoeuropejska akcja prowadzona w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, który w tym roku obchodzony jest w dniach od 16 do 22 września. 21 września w ramach akcji prowadzone były zintensyfikowane działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego we wszystkich europejskich krajach. Działania mają na celu przede wszystkim promowanie bezpiecznych zachowań na drodze. W ubiegłych latach akcja znana była jako EDWARD – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.

Wspomniane działania w tym profilaktyczno-prewencyjne prowadziła również gryficka policja wspólnie z innymi podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu gryfickiego.

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Gryfic wspólnie ze strażą miejską informowali mieszkańców o obowiązujących przepisach zgodnie z założeniami WIZJI ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Mundurowi prowadzili wzmożone kontrole drogowe, w tym kontrole prędkości i trzeźwości. Policjanci szczególną uwagę zwracali także na stan techniczny pojazdów.

Podczas prowadzonych rozmów z uczestnikami ruchu drogowego, funkcjonariusze informowali o nowych obowiązujących przepisach w tym aktualnych zmianach, które weszły w życie w dniu 17 września br.

W trakcie prowadzonej akcji Policjanci wręczali materiały informacyjne w postaci elementów odblaskowych, kamizelek i ulotek informacyjnych promujące bezpieczna zachowania na drodze.

Akcja była skierowana nie tylko do zmotoryzowanych uczestników ruchu, ale również do pieszych i kierujących jednośladami.

Choć działania związana z obchodami „Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach” miały wymiar profilaktyczno-informacyjny to dla osób, które rażąco naruszały przepisy, nie było taryfy ulgowej.

Tekst i zdjęcia: gryfice.policja.gov.pl

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Czytelnik

odpowiedz
23.09.2022 12:23

A co tam robi te ORMO ?

23.09.2022 12:25

blondynka daje w łapę na polnej drodze żeby nikt nie widział.

stąd

odpowiedz
23.09.2022 17:25

Gdyby wszystkie /365/ dni były bez samochodów... ?