Ekolodzy posprzątają plaże. Możesz im pomóc...

2020-02-19 13:44
Katarzyna Adamiak
2020-02-19 13:44

Już w ten weekend ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski wraz z wolontariuszami będzie sprzątać plaże. Tym razem eko-peleton przemierzy wybrzeże na odcinku Dziwnów – Pogorzelica – Dźwirzyno.

W ramach drugiego etapu Bałtyckiej Odysei eko-peleton z ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim i wolontariuszami przemierzy wybrzeże z Dziwnowa do Pogorzelicy (22 lutego) i z Pogorzelicy do Dźwirzyna (23 lutego).

- Znów pójdziemy z workami, by zebrać do nich plastik, butelki, puszki i inne śmieci. Czas na lutowy eko-plażing. Już zgłosiły się grupy wolontariuszek i wolontariuszy z całej Polski, między innymi studenci z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Kamienia Pomorskiego, Zieloni z Wrocławia, działaczki Fundacji Pro Terra z Poznania, a także kolejna grupa ochotniczek i ochotników z banku Credit Agricole i EFL z Pomorza Zachodniego i Dolnego Śląska – wylicza Dominik Dobrowolski.

Oprócz sprzątania w planie liczenie i analiza odpadów wyrzucanych przez morze oraz „turystów”, a także realizacja kolejnego odcinka filmu o Bałtyku i śmieciach. Dla uczestników akcji planowany jest również poczęstunek w Pobierowie (w sobotę, 22.02 w godz. 12.00–14.00).

Gmina Rewal, która jest jednym z patronów Bałtyckiej Odysei, zapewnia worki i rękawice dla wolontariuszek i wolontariuszy oraz odbiór zebranych odpadów.

- Chrońmy morze przed odpadami! Wspierajmy recykling na lądzie! Przebywając nad morzem, pozostawmy po sobie tylko odcisk stóp na piasku, ale nie śmieci. Niech to będą nasze noworoczne postanowienia! – apeluje Dominik Dobrowolski i zaprasza do wyruszenia wraz z nim na ''Bałtycką Odyseję''.

Bałtycka Odyseja to akcja społeczna i dobrowolna. 500-kilometrowa trasa ze Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej podzielona jest na dziesięć etapów. Co miesiąc w wybrany weekend (sobota i niedziela, z odpoczynkiem w jednym z hotelików) uczestnicy przejdą, skontrolują i posprzątają około 50 kilometrów plaży. Wielki finał odbędzie się w październiku.

W styczniu podczas pierwszego etapu Bałtyckiej Odysei posprzątano plaże między Świnoujściem a Dziwnowem. Zebrano 69 worków śmieci o łącznej wadze ok. pół tony.

Zgłoszenia: baltycka.odyseja@gmail.com

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!