Dziś Zaduszki - może warto odwiedzić mogiły bohaterów?

2021-11-02 9:10
Redakcja
2021-11-02 9:10

2 listopada wierni Kościoła Katolickiego obchodzą Święto Zmarłych nazywane Zaduszkami. Dziś również odwiedzamy cmentarze i groby bliskich nam osób. Warto również odwiedzić miejsca pamięci o żołnierzach walczących o wolną Polskę, którzy zmarli i zostali pochowani w naszym regionie.

Zaduszki, Dzień Zaduszny, Święto Zmarłych, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - to obrzęd liturgiczny, który każdego roku przypada dokładnie 2 listopada. W Kościele Katolickim dzień ten ma przypominać nam o obcowaniu świętych i życiu wiecznym.

2 listopada również odwiedzamy cmentarze i mogiły zmarłych bliskich nam osób. Warto odwiedzić, zapalić znicz i chwilę pomodlić się przy miejscach pamięci, które znajdują się na cmentarzach.

Grupa "Nałęcz" z Trzebiatowa odwiedza miejsca pamięci o żołnierzach walczących o wolną Polskę, którzy zmarli i zostali pochowani w naszym regionie.
ZOBACZ: Grupa "Nałęcz" pamięta o zmarłych żołnierzach. [Reportaż cz.1]

Miejsca pamięci, które nie powinny być nam obojętne, znajdują się właściwie na każdej nekropolii. Na cmentarzu w Płotach, Wyszoborze i Pniewie znajdują się groby żołnierzy, którzy w czasie II Wojny Światowej polegli za naszą ojczyznę. Mogiły żołnierzy są zadbane, bo na co dzień opiekuje się nimi mieszkaniec Płotów pan Artur Kallas.


Groby nieznanych żołnierzy są symbolem pamięci i szacunku dla polskich żołnierzy, którzy zginęli w walkach za ojczyznę. Warto wiedzieć, że każdy może oddać hołd poległemu żołnierzowi. Sposób, w jaki należy to zrobić, jest sprawą indywidualną: może to być pochylenie głowy, zdjęcie czapki czy też chwila milczenia i zadumy.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kazik modlimowo

odpowiedz
02.11.2021 09:25

Ja dziś odwiedzę mogiły moich braci z armii czerwonej

Jeżeli

02.11.2021 09:25

Jeżeli podszywasz się pod niego to niech to święto będzie już w przyszłym roku twoim świętem i twojego potomstwa. Dla tchórzliwych kanalii nie powinno być miejsca na tym świecie i rozmnażać też się nie powinni.