Dziś wracamy do lasów i na plaże. Więcej ludzi w sklepach

2020-04-20 8:57
Katarzyna Adamiak
2020-04-20 8:57

W ramach znoszenia wprowadzonych wcześniej obostrzeń z powodu koronawirusa, od dziś można już korzystać z plaż, lasów i parków. W innych miejscach nakazy wciąż obowiązują.

Pójście do parku, lasu czy na plaże nie jest już karalne. Dziś zmieniły się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, a młodzież powyżej 13. roku życia może poruszać się bez opieki osoby dorosłej. To efekt wprowadzenia pierwszego z czterech etapów znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19


PIERWSZY ETAP – OD 20 KWIETNIA 2020

Działalność gospodarcza – nowe zasady w handlu i usługach

Od poniedziałku 20 kwietnia więcej osób jednorazowo zrobi zakupy w sklepie:
• do sklepów o powierzchni mniejszej niż 100 m2 wejdzie maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 4.
• w sklepach o powierzchni większej niż 100 m2 na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

Życie społeczne – otwarte lasy, rekreacja, starsza młodzież na ulicach bez dorosłych
• Przemieszczanie w celach rekreacyjnych

Od dziś można wejść do lasów, parków, czy na plażę, a także biegać czy jeździć na rowerze. Należy pamiętać jednak, że przebywać na zewnątrz można tylko pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy!

Uwaga! Place zabaw nadal pozostają zamknięte!

• Kult religijny – 1 osoba na 15 m2
Liczba osób, które mogą uczestniczyć w mszy lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni. W kościele na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.
• Osoby powyżej 13. roku życia na ulicy bez opieki dorosłego

Starsza młodzież, która ukończyła 13. rok życia, może przemieszczać się bez opieki osoby dorosłej. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniego 2-metrowego dystansu od innych i zasłaniać usta i nos.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!