Dziś rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty

2021-05-25 6:14
Sylwester Wasiak
2021-05-25 6:14

Przed ósmoklasistami trzydniowy maraton egzaminacyjny. A czego im życzy zachodniopomorski kurator oświaty?

We wtorek ósmoklasiści będą zdawać język polski, w środę matematykę, a w czwartek wybrany język obcy. Wszystko z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Z uwagi na zdalną naukę, egzamin odbędzie się w oparciu o wymagania egzaminacyjne, a nie w oparciu o podstawę programową. Oznacza to m.in. krótszą listę lektur, mniej zadań do rozwiązania czy też ograniczenie zakresu zadań z matematyki. Początek egzaminu o godzinie 9.
Wczoraj życzenia do ósmoklasistów skierowała Magdalena Zarębska-Kulesza, Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Ich treść poniżej;

Drodzy Ósmoklasiści!
Przed Wami wyjątkowy czas. Kończycie edukację w szkole podstawowej i przystępujecie do egzaminu ósmoklasisty.
Niech w nadchodzących dniach nie zabraknie Wam wiary we własne siły i możliwości! Życzę Wam, aby osiągnięte przez Was wyniki pozwoliły Wam przekroczyć kolejny próg w edukacji.
Przystępujecie do egzaminu w wyjątkowym czasie. Dbajcie o swoje bezpieczeństwo i przestrzegajcie wytycznych przygotowanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Edukacji i Nauki oraz Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Realizujecie wszystkie swoje marzenia i cele. Aby to, co trudne przychodziło Wam z łatwością a to, co na pozór niewykonalne, było dla Was jedynie drobną przeszkodą na drodze dochodzenia do sukcesów.
Z pozdrowieniami,
Zachodniopomorski Kurator Oświaty
Magdalena Zarębska-Kulesza

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!