Dziś 1 września. „To nasz moralny obowiązek pamiętać o tym dniu”

2023-09-01 11:35
Karol Szumny
2023-09-01 11:35

Ku pamięci wybuchu II wojny światowej pod pomnikami w Trzebiatowie złożono dziś kwiaty i zapalono znicze. „Naszym moralnym obowiązkiem jest pamiętać o tym dniu” – powiedział wiceburmistrz Trzebiatowa Grzegorz Olejniczak.

ZDJĘCIE 1 z 11

Dokładnie 84 lata temu wojska niemieckie przekroczyły granice Rzeczypospolitej Polskiej, rozpoczynając II wojnę światową. Był to jeden z najczarniejszych rozdziałów w historii ludzkości.

Ku pamięci tego wydarzenia w Trzebiatowie złożono dziś kwiaty oraz zapalono znicze. Najpierw pod głazem z tablicą upamiętniającą generała Stanisława Nałęcz-Komornickiego, a następnie pod „Pomnikiem w hołdzie bohaterskim żołnierzom”.

- 1 września 1939 roku rozpoczęła się straszliwa wojna, którą wywołał nasz zachodni sąsiad – Niemcy. Naszym moralnym obowiązkiem jest o tym pamiętać. Naszym moralnym jest pamiętać, kto był katem, a kto ofiarą, oraz przypominać co roku to wydarzenie, zwłaszcza, że za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Dlatego też tegoroczne obchody mają szczególny wydźwięk i sens – podkreśla wiceburmistrz Trzebiatowa Grzegorz Olejniczak.

- Mamy moralny obowiązek pamiętać też o tych, którzy oddali życie podczas tej straszliwej wojny, oraz głosić prawdę – jak było naprawdę. Jeżeli ktokolwiek tę prawdę zniekształca, to naszym obowiązkiem jest go naprostować, pamiętając o tych, którzy oddali swoje życie i bronić już tej prawdy nie mogą – powiedział Grzegorz Olejniczak.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Gorący wielbiciel

odpowiedz
01.09.2023 16:40

Dzień bez panny Zosieńki, to dzień stracony