Dzień Seniora w stowarzyszeniu Aramis

2021-10-16 17:24
Karol Szumny
2021-10-16 17:24

Trzebiatowskie stowarzyszenie Aramis obchodzi dziś Dzień Seniora. Członkinie stowarzyszenia spotkały się na wspólny poczęstunek i razem obchodzą swoje święto. Od 1 lipca stowarzyszenie Aramis realizuje także różnego rodzaju warsztaty.

ZDJĘCIE 1 z 2

Członkinie stowarzyszenia Aramis spotkały się dziś w Klubie Seniora w Trzebiatowie, aby razem uczcić Dzień Seniora. Ponadto wspólnie realizują różnego rodzaju warsztaty, m.in. folklorystyczno-edukacyjne, techniczne, krawieckie czy aktywizacyjno-wolontariackie.

- Realizujemy zadanie publiczne „Misja dla seniora”. Jest to zadanie współfinansowane z budżetu województwa zachodniopomorskiego. W środki własne do tego zadania zaopatrzyła nas Gmina Trzebiatów, za co bardzo dziękujemy mówi Jolanta Mularczyk – prezes stowarzyszenia Aramis.

- Prowadzimy również dziesięć warsztatów dla seniorów. W ramach tych warsztatów jest prowadzona także dzisiejsza impreza, czyli Dzień Seniora. Nasze warsztaty trwają od 1 lipca i będą trwały do 30 listopada, a niektóre nawet do 31 grudnia – tłumaczy Jolanta Mularczyk.

- W naszym stowarzyszeniu najważniejsza jest współpraca. Grupa jest coraz liczniejsza, przybywają nowi seniorzy, więc bardzo nas to cieszy ­– dodaje.