Dzień dziecka z dzielnicową

2023-06-16 8:08
Karol Szumny
2023-06-16 8:08

Wczoraj na stadionie sportowym w Brojcach odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka dla dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych w Brojcach i Dargosławiu. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy była Dzielnicowa rejonu służbowego nr 6 asp. Justyna Gaja-Sokal. Piknik odbył się dzięki wsparciu Wójta Gminy Brojce Pana Michała Zinowika oraz Nadleśnictwa Gryfice – Lasy Państwowe. Atrakcje, konkursy i rozmowa o bezpieczeństwie to główne punkty pikniku.

ZDJĘCIE 1 z 4

Podczas imprezy na dzieci czekały liczne atrakcje m.in. zabawa na dmuchańcach oraz ognisko z kiełbaskami i bigosem.

Podczas pikniku można było obejrzeć policyjne radiowozy, wóz bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej, porozmawiać z policjantami i pracownikami Sanepidu o bezpieczeństwie i bezpiecznym wypoczynku podczas nadchodzących wakacji, a także spróbować swoich sił w konkursach „mały policjant” czy bieg w workach.

Nad sprawnym przebiegiem konkurencji czuwał policyjny instruktor taktyk i technik interwencji, który na co dzień szkoli Policjantów.

Konkurencje były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych. Na zwycięzców pierwszych trzech miejsc czekały dyplomy i nagrody rzeczowe, a oprócz tego każde dziecko i starsi uczniowie otrzymali upominki.

Wręczenia nagród i dyplomów osobiście dokonał Wójt Gminy Brojce i Dzielnicowa w obecności Dyrektorów Szkół Podstawowych w Brojcach i Dargosławiu, a także nauczycieli.

Celem przedsięwzięcia było propagowanie zdrowego stylu życia i bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży Gminy Brojce, jak również przybliżenie roli dzielnicowego jako Policjanta pierwszego kontaktu.

źródło: KPP Gryfice

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!