Dzieci zaprezentowały swoje prace – „Wystawa twórczości dziecięcej”

2023-06-01 18:45
Karol Szumny
2023-06-01 18:45

W Gryfickim Domu Kultury odbył się dziś wernisaż wystawy pn. „Wystawa twórczości dziecięcej”. Prace są efektem projektów takich jak „Brama Sztuk” czy „Kreatywne Wioski” prowadzone przez Agnieszkę Ostrowską.

ZDJĘCIE 1 z 12

- Dzisiaj odbywa się wernisaż wystawy prac dzieci biorących udział w projektach realizowanych przez Gryficki Dom Kultury, czyli Brama Sztuk i Kreatywne Wioski. Oba projekty są prowadzone przez panią Agnieszkę Ostrowską, współpracującą od wielu lat z Gryfickim Domem Kultury – mówi Róża Szuter, dyrektor Gryfickiego Domu Kultury.

Projekt „Brama Sztuk” to zajęcia dla dzieci, które kochają sztukę. Wszystko odbywa się w Muzeum i Galerii „Brama” w Gryficach. Dzieci oswajają się ze sztuką i pielęgnują swoje pasje. Każda nowa wystawa jest inspiracją do artystycznych aktywności.

Z kolei „Kreatywne wioski” to cykl corocznych artystycznych zajęć dla dzieci z wyróżniających się świetlic wiejskich. Zbiory Gryfickiego Domu Kultury – obrazy, fotografie – podróżują do okolicznych wiosek i stają się inspiracją do ciekawych zajęć. W tym roku prace powstały w: Świeszewie, Trzygłowie, Stawnie, Prusinowie i Borzyszewie.

- Dzieciom zawsze życzę, żeby były uśmiechnięte. Życzę również tego, aby zawsze miały radość z tego, że są dziećmi. Dzieckiem pozostaje się do końca życia, nieważne, ile ma się lat. Chciałabym, żeby mimo dorosłości każdy mógł pozostać tym dzieckiem i realizować swoje dziecięce marzenia – życzy Róża Szuster.

Twórcą projektów jest Agnieszka Ostrowska – pedagog i animator kultury. Twórca i realizator autorskich warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Autorka cyklicznych projektów realizowanych we współpracy z Gryfickim Domem Kultury.

- Dzieci są dla mnie zawsze kopalnią inspiracji – mówi Agnieszka Ostrowska. – Dzieci zarówno z Bramy Sztuk, jak i Kreatywnych Wiosek tworzą wspaniałe grupy znajomych, które łączy wspólna pasja. Staram się, aby moje zajęcia były w konwencji zabawy, niekoniecznie tylko warsztatowego rozwijania talentu, ale również takiego otwierania na wymyślanie czy opowiadanie historii. Dzięki temu dzieci nie tylko rozwijają swoje talenty, ale tworzą także wspólnotę artystyczną – powiedziała inicjatorka projektów.

Wystawa twórczości dziecięcej czynna jest do końca czerwca.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!