Dzieci będą mogły wyjść z domu bez opieki dorosłych

2021-01-04 12:52
Redakcja
2021-01-04 12:52

O planach złagodzenia obostrzenia dotyczącego możliwości przemieszczania się dzieci i młodzieży do 18 roku życia poinformował Adam Niedzielski.

Fot. pixabay

- Chcielibyśmy dopuścić możliwość dla dzieci przebywania na wolnym powietrzu bez konieczności opieki osób starszych w godz. 8-16 – poinformował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Mamy okres ferii, tych ferii, które niestety nie są takimi prawdziwymi feriami, jakie pamiętamy, jakie mogliśmy spędzać w górach, w śniegu, zjeżdżając na nartach. Chcielibyśmy, jednak dać możliwość korzystania ze świeżego powietrza i tego, żeby dzieci w tych godzinach 8-16 mogły po prostu przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania – dodał szef MZ.

Rozporządzenie łagodzące to obostrzenie ma się ukazać jeszcze dziś (poniedziałek 4 stycznia). Nowe reguły, jak zapowiedział A. Niedzielski, mają obowiązywać już od jutra (wtorek 5 stycznia).

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Eloo

odpowiedz
04.01.2021 17:12

Baju, baju... Zwyczajnie walnęli gafę wcześniej i tyle. Taki zakaz obowiązywał w czasie nauki zdalnej. Zapomnieli, albo raczej nie wpadli na to, żeby to zwyczajnie zmienić na czas przerwy świątecznej i ferii. A teraz pokazują się jacy są wielkoduszni i dbają i dzieci, żeby na świeżym powietrzu przebywali. Śmiech na sali. Ale przed zmianą - w czasie przerwy świątecznej - dzieci mogły przebywać poza domem po godzinie 16, a wcześniej nie!!!!! Lepiej niech po nocach się włóczą. No głupotyzm totalny.

prawda

odpowiedz
04.01.2021 22:33

mafia po-pis i ich śmieszne, tragiczne, i głupie słowa oraz czyny

GRAFF

odpowiedz
07.01.2021 05:52

OJ POPLONTAŁO SIĘ NASZEMU RZĄDOWI DURNE ZAKAZY I NAKAZY JAK TO JEST ŹE W HOSSO JEDNE SKLEPY OTWARTE A DRUGIE SĄ ZAMKNIĘTE W JEDNYCH JEST COVIT A W DRUGICH NIE MA OJ OJ