Dwa poranne pożary w okolicach Robów

2020-11-04 11:21
Adam Litwinowicz
2020-11-04 11:21

Do dwóch, najprawdopodobniej podpaleń, doszło w godzinach porannych w okolicach Robów (gmina Trzebiatów). W interwencjach udział brali ochotnicy z Mrzeżyna.

ZDJĘCIE 1 z 3

Pracowity poranek mieli strażacy z Mrzeżyna. Tuż po godzinie 6:00 musieli gasić podpalone śmieci pozostawione na łąkach w okolicach Robów (na dordze w kierunku Mrzeżyna), a już o 8 interweniowali, gasząc palące się baloty siana. - Ta druga interwencja została zgłoszona z numeru alarmowego 112. Na miejsce, w obu przypadkach, jechali strażacy z Ochotniczej Straż z Mrzeżyna – zaznacza Artur Rogiński, zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Jan

odpowiedz
05.11.2020 12:56

Po raz kolejny w kontekście stert wyrzucanych w okolicach Robów i Mrzeżyna pytam się, gdzie są służby gminne? Gdzie jest straż miejska? Gdzie są urzędnicy ochrony środowiska, gdzie jest burmistrz, gdzie sołtys tej wsi, gdzie radni z Mrzeżyna? Takich mniejszych lub większych kup śmieci w naszej gminie jest bez liku. Niektóre z nich są pod samym nosem, tuz pod miastem! No tak ale jak i z kogo mieszkańcy mają brać dobry przykład, jak np. przez wiele lat funkcjonował tzw. "dziki" gminny PSZOK przy ul. Długiej, a jego likwidacja polegała na przysypaniu śmieci ziemią i wyrównaniu terenu.