Droga zamknięta na dłużej. Jest nowy termin

2023-05-30 18:37
Karol Szumny
2023-05-30 18:37

„DW102 na odcinku między skrzyżowaniem do Chełma Gryfickiego a rondem w Trzebiatowie będzie zamknięta do końca czerwca tego roku” – poinformował Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Podano powód.

W związku z przebudową drogi wojewódzkiej 102 na odcinku Lędzin-Trzebiatów został zamknięty odcinek drogi pomiędzy miejscowościami Włodarka-Trzebiatów. Prace rozpoczęły się pod koniec lutego bieżącego roku.

Jak poinformował inwestor, tj. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich, odcinek między skrzyżowaniem do Chełma Gryfickiego a rondem w Trzebiatowie będzie zamknięty do końca czerwca.

„Na odcinku tym, pod całą szerokością korony drogi, istniejące grunty słabonośne zostały wymienione na tzw. materac z kruszywa. Ponieważ doszło do osiadania tej konstrukcji, realizacja dalszych robót nie jest możliwa do momentu ustabilizowania się warunków gruntowych. Proces monitorowany jest  przez wykonawcę. Będziemy informować o rozwoju sytuacji. Za utrudnienia przepraszamy” – podano w poniedziałkowym komunikacie.

Komentarze (9)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

30.05.2023 19:20

Było do przewidzenia ,jaka droga w gminie była oddana w terminie????

Realista

odpowiedz
31.05.2023 07:35

To dokumentacja techniczna opracowana przez projektanta tego nie przewidziała? Za co wziął kolosalne pieniądze Ta wymówka to efekt opóźnienia w realizacji projektu przez lipnego wykonawcę. Te "materace" wykonano dopiero kilka dni temu. Wówczas nagle pojawił się jakiś ciężki sprzęt. Roboty drogowe dokładnie obserwują miejscowi działkowicze i dokładnie mogą to potwierdzić. Wcześniej oprócz zdarcia darniny na poboczach i wierzchniej nawierzchni nic kompletnie się nie działo .Jakie materace, wykorytowano pobocza i zasypano warstwę podkładu. Termin upływa 31.05.2023 więc cały ten pic na wodę jak zwykle przed sezonem turystycznym. Przecież są warunki zamówienia publicznego gdzie za opóźnienie wykonawca musi płacić kary. To Zachodniopomorskie drogi nie mają inspektora nadzoru inwestorskiego? a może wreszcie Urząd Marszałkowski zerknie na to co wyprawia Koszalin. Jego wieczna niemoc jest bardzo podejrzana lub pracują tam bardzo niekompetentni pracownicy. Lipa lipa i jeszcze raz lipa i to przed sezonem na karku. PS wczoraj po uzyskaniu przedłużenia terminu zakończenia prac- ROBOTY na tym odcinku nagle znowu ucichły.Ale jaja

Waldek

odpowiedz
31.05.2023 16:50

Po tym co widzę i co się dowiedziałem w gminie to dopiero po nowym roku będzie przejazd jednym pasem.

Jaroo

31.05.2023 16:50

Błędna informacja, jeszcze w ty roku będzie można przejechać.

JACEK

odpowiedz
30.05.2023 20:05

A KIEDY PARTACZE ZAKOŃCZĄ PRACE PRZY R MOŚCIE W GRYFICACH BO MAM JUŻ DOŚ OBJAZDÓW ?

L. L.

odpowiedz
30.05.2023 21:10

Dlaczego byłem przekonany, że tak to właśnie będzie?

Mirka

odpowiedz
31.05.2023 06:52

Przecież w XXI zbadanie gruntu przed rozpoczęciem prac projektowych , poprzez nawiercenia to technologia nie do osiągnięcia . Piramidy stoją na piasku .

???

odpowiedz
31.05.2023 14:57

czemu mnie to nie dziwi....

No nie mogę

odpowiedz
31.05.2023 21:55

Proces monitorowany jest przez wykonawcę robót,przecież to czysty kryminał. Toż ten proces monitorować musi inspektor nadzoru inwestorskiego a nie wykonawca robót. Który swobodnie może powiedzieć w listopadzie że stabilizacja gruntu jeszcze nie do końca się zakończyła. Sprawa jest poważna mieszkańcy okolicznych miejscowości i turyści ponoszą koszty duże zresztą związane z przymusowymi objazdami a tu ZZDW w Koszalinie udziela cesji na diagnozę stanu gruntu dla wykonawcy. Myślę że odpowiednie organa jednak powinny przeczytać specyfikację zamówienia publicznego i wyjaśnić dlaczego w tej kwestii ZZDW stosuje normalny tumiwisizm .Zwykli użytkownicy ponoszą znaczne dodatkowe koszty a ZZDW w Koszalinie szasta bez kontroli publicznymi pieniędzmi. Może jak wcześniej zauważył "realista" nad sprawą powinien pochylić się Urząd Marszałkowski