DPS-y w Gryficach i Jarominie otrzymały środki ochrony osobistej

2020-04-20 11:38
Katarzyna Adamiak
2020-04-20 11:38

Przyłbice, jednorazowe maseczki i rękawiczki oraz płyny dezynfekujące. Środki ochrony osobistej trafiły do Domów Pomocy Społecznej mieszczących się na terenie naszego powiatu.

ZDJĘCIE 1 z 2

Niezbędne do bezpiecznej pracy i opieki przy pensjonariuszach środki ochrony osobistej trafiły do Domów Pomocy Społecznej w Gryficach oraz w Jarominie. Przyłbice, jednorazowe maseczki i rękawiczki już po raz drugi w ostatnim czasie przekazał DPS-om Urząd Wojewódzki.


Pomoc dla Domów Pomocy Społecznej z terenu naszego powiatu dociera także z innych stron. Dziś wolontariusze z grupy Resko Maskuje przekazali Starostwu Powiatowemu w Gryficach maseczki wielokrotnego użytku, które rozdysponowane zostaną na obie placówki.

Same Domy Pomocy Społecznej również podejmują działania w walce z koronawirusem. DPS w Jarominie m.in. zakupił kombinezony ochronne, szyte są maseczki i produkowane przez pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy DPS Jaromin, przyłbice. 

Z kolei do DPS Gryfice, zakupiono przepływowe dwufunkcyjne lampy bakteriobójcze. Dzięki nim możliwa jest intensywna dezynfekcja powietrza w obecności ludzi, jak również bezpośrednia dezynfekcja całego pomieszczenia, gdy nikt w nim nie przebywa.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!