Dożynki powiatowo-gminne odwołane. W pozostałych gminach również…

2020-08-10 15:02
Katarzyna Adamiak
2020-08-10 15:02

Nie będzie w tym roku dożynek powiatowo-gminnych. Odwołane zostały również dożynki w innych gminach naszego powiatu.

Odwołane zostały dożynki powiatu gryfickiego, które w tym roku były organizowane wspólnie z gminą Płoty. Święta plonów nie będzie również w pozostałych gminach naszego powiatu.

- Ze względu na sytuację związaną z pandemią zdecydowaliśmy o nieorganizowaniu powiatowo-gminnych dożynek, które we wrześniu miały odbyć się w Płotach - poinformował w rozmowie z naszą redakcją wicestarosta gryficki Waldemar Wawrzyniak, dodając, że planowana jest msza dziękczynna, jednak jej formuła nie jest jeszcze ustalona.

Temat organizacji tegorocznych dożynek omawiany był podczas konwentu starosty gryfickiego z burmistrzami i wójtami gmin powiatu gryfickiego. - Ostatecznie w ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy potwierdzenie, że wszyscy burmistrzowie i wójtowie zdecydowali o rezygnacji z organizacji tego święta – dodaje Waldemar Wawrzyniak.

Głównym powodem rezygnacji z dożynek jest troska o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców, uczestników i osób zaangażowanych w organizację święta plonów wynikająca z zagrożenia zakażeniem koronawirusem, a także zakaz organizacji imprez masowych powyżej 150 osób.


Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!