Dotacje dla OSP w regionie. Ruszyły Granty Strażackie

2020-07-13 11:21
Katarzyna Adamiak
2020-07-13 11:21

Zachodniopomorskie Ochotnicze Straże Pożarne mogą liczyć na kolejne wsparcie Samorządu Województwa. Dzięki Grantom Strażackim ochotnicy będą mogli wyremontować swoje remizy.

Ruszyły Granty Strażackie. Zgodnie z założeniami konkursu o dotację będą mogły ubiegać się jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Maksymalna kwota dofinansowania w konkursie wynosi 10 tys. zł.

Nabór na Granty Strażackie rozpoczął się dziś (poniedziałek 13 lipca), a zakończy się 3 sierpnia 2020 r. Jednostki OSP aplikować mogą za pośrednictwem generatora witkac.pl

Zaplanowane prace remontowe przez OSP powinny być realizowane do 31 grudnia 2020 r.

Szczegółowe infromacje dostępne są tutaj

Granty Strażackie to kolejna pomoc marszałka skierowana do strażaków ochotników. Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego od lat wspiera finansowo drużyny strażackie. Co roku w remizach pojawiają się nowe wozy i łodzie do przeprowadzania akcji ratunkowych. Jednostki OSP otrzymują Automatyczne Defibrylatory Zewnętrzne, urządzenia GPS, ale i niezbędny sprzęt potrzebny w codziennej pracy.

W ostatnim czasie OSP skorzystały także z pomocy z Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. – W ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego przekazaliśmy strażakom-ochotnikom przeszło 200 tys. zł na zakup środków ochrony osobistej oraz środków czystości niezbędnych do udzielania przez straż pomocy – wylicza Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz. – Teraz przyszedł czas na wsparcie ich samych, a dokładniej miejsc, w którym spędzają czas na służbie. Doświadczenie z poprzednich edycji konkursu „Animator życia społecznego na obszarach wiejskich – OSP” oraz analiza potrzeb jednostek OSP wpłynęła na decyzję, aby w tym roku skupić się na wykonaniu prac remontowych, modernizacyjnych i konserwatorskich w budynkach OSP.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!