Dołącz do Szlachetnej Paczki w Gryficach i czyń dobro!

2020-09-10 12:15
Katarzyna Adamiak
2020-09-10 12:15

Szlachetna Paczka w Gryficach szuka wolontariuszy. Będą pracować przez wiele tygodni, aby w grudniowy weekend cudów dostarczyć pomoc rodzinom w trudnej sytuacji materialnej.

Szlachetna Paczka wystartowała już po raz dwudziesty. Kolejny już raz, dotrze także do najbardziej potrzebujących w naszym regionie. Jej wielki finał, a wraz z nim weekend cudów, już za niecałe cztery miesiące.

Aby jednak te cuda mogły się dziać potrzeba wolontariuszy. – Poszukujemy wszystkich, którzy chcą się włączyć w akcję. Nie mamy określonej liczby osób, ale im więcej będzie wolontariuszy, tym większej ilości rodzin będziemy mogli pomócmówi Tomasz Aniuksztys lider rejonu Gryfice, który na pytanie, jakie cechy powinien mieć wolontariusz, odpowiada – najważniejsze, żeby lubił ludzi.

Do zadań wolontariusza Szlachetnej Paczki należy wyszukiwanie osób i rodzin w potrzebie, zapoznawanie się z historią osób potrzebujących, ale również poszukiwanie darczyńców. Wolontariusz jest swego rodzaju łącznikiem między potrzebującymi a pomagającymi. W finałowy weekend wolontariusze przyjmują paczki od darczyńców i przekazują je potrzebującym.

Chcesz zmieniać historię rodzin w potrzebie, pomagać mądrze, tak aby ludzie sami radzili sobie w życiu, być świadkiem tej przemiany, mieć wpływ na to, jak wygląda świat wokół Ciebie, poczuć radość z mądrego pomagania? Dołącz do Szlachetnej Paczki.

Aby zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki, należy zarejestrować się na stronie Szlachetnej Paczki. Może to zrobić każda osoba powyżej 16 roku życia.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!