Dlaczego warto skorzystać z pożyczek unijnych dla firm?

2024-04-30 22:30
Artykuł partnera
2024-04-30 22:30

Pożyczki unijne to niezwykle atrakcyjna forma kredytowania dla wielu firm, które chcą niskimi kosztami uzyskać pieniądze na bieżące wydatki lub na własny rozwój. Popularność ta wynika przede wszystkim z korzystnych warunków zaproponowanych przez Unię Europejską. Dlaczego więc warto skorzystać z takiej oferty? Podpowiadamy.

Wsparcie dla rozwoju gospodarczego

Pożyczki unijne przeznaczone dla firm to podstawowy instrument finansowania oferowany w ramach tak zwanych Funduszy Europejskich. Środki unijne uzyskiwane w ten sposób są częścią budżetu Unii Europejskiej. Przeznacza się je na wsparcie gospodarek państw członkowskich. Obecnie środki te przyznawane są w ramach transzy na lata od 2021 do 2027 roku.

Firmy w Polsce mogą te środki przeznaczać na własny rozwój, wliczając w to inwestycje w nowe technologie, szkolenia pracowników oraz rozbudowę infrastruktury przedsiębiorstwa. Ważne jest jednak to, że przekazywanie środków unijnych to nie tylko jednostkowe wsparcie poszczególnych przedsiębiorców, ale także długofalowa inwestycja w rozwój całego kraju.

Korzystne warunki finansowania

Kredyty unijne charakteryzują się przede wszystkim korzystnymi warunkami finansowania. Zazwyczaj pożyczka unijna ma zerowe lub bliskie zera oprocentowanie oraz niskie lub całkowicie znikome prowizje za jej udzielenie. Często nie potrzebny jest także wkład własny. Takie rozwiązanie jest więc niezwykle atrakcyjne dla wielu przedsiębiorców, którzy nie mogą pozwolić sobie na kosztowne kredyty bankowe.

Szeroki zakres pożyczek unijnych dla firm

Pożyczka unijna dla firm to nie tylko wsparcie dla rozwoju gospodarczego i korzystne warunki finansowania. To także szeroki zakres możliwości wsparcia dla różnych grup przedsiębiorstw, w zależności od ich konkretnych potrzeb. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza pożyczki płynnościowe. Korzystają z nich firmy, które muszą mierzyć się z przejściowymi problemami w codziennym funkcjonowaniu na konkurencyjnym rynku usług lub sprzedaży. Pieniądze z takiej pożyczki można przeznaczyć np. na zaległe raty kredytu lub wynagrodzenia pracowników.

Innym rodzajem wsparcia finansowego z Unii Europejskiej dla przedsiębiorców jest pożyczka inwestycyjna. Jeśli firma ma bardzo konkretne plany dotyczące rozwoju, przygotowany plan i wyraźne dane dotyczące przyszłych zysków, wtedy może ubiegać się o taki typ dofinansowania swojej działalności. Zazwyczaj przedsiębiorstwa przeznaczają takie środki na nowe maszyny i urządzenia, a także na rozwój badawczy.

Ostatnim rodzajem wsparcia dla przedsiębiorców jest pożyczka obrotowa. Dzięki niej można sfinansować zakup surowców, opłacić wydatki związane z kosztami bieżącymi lub stałymi. Firmy mogą także przeznaczyć kwoty z takiej pożyczki na promocję i reklamę, jeśli stanowi ona stały wydatek miesięczny.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!