Dezynfekcja to podstawa

2020-07-24 13:22
Katarzyna Adamiak
2020-07-24 13:22

W czasie epidemii Nadmorska Kolej Wąskotorowa przywiązuje szczególną uwagę do kwestii związanych z utrzymaniem swojego taboru. Regularna dezynfekcja składów kolejki to podstawa.

Fot. Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Od chwili, kiedy Nadmorska Kolej Wąskotorowa wznowiła swoją działalność, przewozową minął już miesiąc. Pomimo wciąż istniejącego zagrożenia epidemicznego, kolejka kursuje codziennie na trasie z Gryfic do Pogorzelicy, jak zawsze wzbudzając radość i pozytywne emocje wśród turystów.

Tegoroczny sezon przewozowy rozpoczął się w Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej z ponad miesięcznym poślizgiem. Okres, w którym czasowo wstrzymane były kursy kolejki wykorzystany został przez spółkę na przygotowanie się do nowej sytuacji, w której znaleźliśmy się wszyscy po wybuchu pandemii.

Tabor kolejowy wyposażony został w urządzenia i środki do dezynfekcji oraz instrukcje z informacjami, jak prawidłowo myć i odkażać ręce. We wszystkich wagonach pojawiły się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, a punkty kasowe na dworcach wyposażone zostały w osłony pleksiglasowe, oddzielające kasjerów od klientów. Obsługa pociągów przez cały czas korzysta ze środków ochrony osobistej w postaci maseczek z filtrami oraz przyłbic ochronnych. Wprowadzone zostały również procedury bezpieczeństwa, zalecane przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów pociągi poddawane są regularnie kompleksowej dezynfekcji. Pasażerowie proszeni są przez obsługę o dezynfekowanie rąk przed wejściem do pociągu i korzystanie z maseczek ochronnych oraz innych indywidualnych środków ochrony górnych dróg oddechowych. Osoby, które nie zabrały ze sobą własnych maseczek, mogą je nabyć w atrakcyjnej cenie w punktach kasowo- informacyjnych, znajdujących się na dworcach w Trzęsaczu, Rewalu i Pogorzelicy.

Jeśli sytuacja epidemiczna w Polsce nie ulegnie pogorszeniu oraz nie pojawią się nowe fale zachorowań w regionie, sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej potrwa do 30 września. W tym czasie wąskotorówka kursować będzie codziennie, według rozkładu jazdy, zamieszczonego na stronie internetowej www.kolej.rewal.pl.

Tekst i foto: Maciej Łozdowski/NKW

Fot. Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

25.07.2020 12:48

Wczoraj jechalam i w dozownikach jest wsadzona woda a nie plyn z alkoholem

jan

25.07.2020 12:48

W jednym z barów gastronomicznych w Niechorzu również natknąłem się na zwykłą wodę w dozowniku.

Xxx

25.07.2020 12:48

Bzdura proszę nie pisać nieprawdy.