Derby dla Regi

2022-10-09 16:56
Adam Litwinowicz

Rega Trzebiatów zwyciężyła w derbach powiatu gryfickiego w ramach rozgrywek klasy okręgowej ze Spartą Gryfice 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Ryszard Grabowski.

ZDJĘCIE 1 z 21

Derby rządzą się swoimi prawami, to prawda znana wszystkim kibicom. Mecze pomiędzy Regą a Spartą to wyjątkowe widowisko. W pierwszej połowie niewielką przewagę przynajmniej optyczną miała drużyna z Trzebiatowa. Na domiar złego dla drużyny przyjezdnej, poważnej kontuzji nabawił się ich najlepszy napastnik Kamil Bogusz, który musiał opuścić boisko. Po pierwszych 45 minutach żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali na swoją korzyść. W drugiej połowie do głosu coraz śmielej zaczęli dochodzić podopieczni Marcina Kańczuckiego, którzy stwarzali okazję do zdobycia gola, ale dobrą formą mógł pochwalić się bramkarz z Trzebiatowa Radosław Janukiewicz. W 57. minucie bramkę dla Regi zdobył Ryszard Grabowski i jak się później okazało było to jedyne trafienie do bramki w tym meczu. Sparta pod koniec meczu miała całe mnóstwo okazji do zdobycia gola, ale nie potrafili pokonać defensywy Regi.

Po tym meczu Sparta Gryfice ma 19 punktów i zajmuje 3 pozycję w tabeli. Rega ma o jeden punkt mniej i jest na miejscu 4.