Decyzje ws. 1 listopada i pracy w biurach. Dzisiaj konferencja premiera

2020-10-30 11:37
Karol Szumny
2020-10-30 11:37

Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki na wczorajszej konferencji prasowej, decyzje dotyczące obostrzeń, a także uroczystości Wszystkich Świętych będą ogłoszone dzisiaj. Konferencja prasowa jest planowana na godzinę 15:30.

Jak się okazało, wczorajsza konferencja szefa rządu dotyczyła szpitali polowych dla chorych na koronawirusa. Z kolei decyzje dotyczące obostrzeń i zamknięcia cmentarzy z uwagi na 1 listopada zostaną ogłoszone dzisiaj.
-Jutro razem z panem ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim przedstawimy informacje dotyczące zarówno dnia Wszystkich Świętych, jak i pracy biurowej, (będzie) kilka innych tematów, które chcemy dodatkowo uregulować – mówił na wczorajszej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki. Obostrzenia mają dotyczyć także pracy biurowej.

Wiele dyskusji prowadzono także na temat zamknięcia kraju, czyli tzw. lockdownu. Jak dowiedzieliśmy się dzisiaj z Porannej rozmowy RMF FM, w której uczestniczył wicepremier Jacek Sasin, rząd nie planuje takich działań.
"Ważne jest, aby te obostrzenia nie szły na tyle daleko, żeby zrujnować polską gospodarkę" – podkreślił minister aktywów państwowych.

Wszystko wskazuje więc na to, że cmentarze pozostaną otwarte, a premier będzie apelował tylko o rozłożenie wizyt w czasie. Czy tak będzie? Tego dowiemy się po godzinie 15:30.

Relacja z konferencji prasowej będzie dostępna na Superportal24.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!