Debata w STUDIU SUPERPORTALU – Artur Łącki (PO) i Artur Szałabawka (PiS)

2023-10-11 10:45
Karol Szumny
2023-10-11 10:45

Gośćmi wtorkowego STUDIA SUPERPORTALU byli kandydaci w wyborach do Sejmu: Artur Łącki z Platformy Obywatelskiej oraz Artur Szałabawka z Prawa i Sprawiedliwości.

Po wakacyjnej przerwie wraca STUDIO SUPERPORTALU. Na ostatnie kilka dni przed wyborami parlamentarnymi gośćmi Tomasza Krupeckiego byli kandydaci do Sejmu: Artur Łącki z Platformy Obywatelskiej oraz Artur Szałabawka z Prawa i Sprawiedliwości.

Pierwszym pytaniem skierowanym do gości wtorkowego Studia było: Co z tego będą mieli ludzie, jeżeli panowie zostaną posłami w Sejmie? Jako pierwszy odpowiedział Artur Łącki, który podkreślił, że najwięcej będzie miało z tego lokalne społeczeństwo.

- Najważniejsze jest to, że posłem będzie ktoś stąd, a nie ktoś ze Szczecina; to, że poseł będzie na miejscu i będzie gotowy do pomocy wszystkim samorządom z tego terenu; to, że będzie dbał o interesy samorządów lokalnych – wymieniał poseł.

Artur Szałabawka zaznaczył, że cały czas pomaga małym i dużym samorządom w pozyskiwaniu środków z Polskiego Ładu. - Mam bardzo dobre kontakty, jestem otwarty na każdy telefon, każdy burmistrz wie, że może do mnie zadzwonić – argumentował. Następnie wymienił poszczególne inwestycje drogowe.

Następnie posłowie zostali zapytani o to, w którym ministerstwie czuliby się najlepiej i jaką reformę chcieliby wprowadzić jako ministrowie.

Artur Szałabawka odpowiedział, że byłoby to Ministerstwo Infrastruktury. Powiedział, że jest to jego pasją, a „jak jest pasja, to trzeba ją realizować”. - Wiem, że wtedy mógłbym pozyskać dużo więcej środków dla województwa zachodniopomorskiego – dodał. Oznajmił też, że nie wprowadziłby żadnej reformy, ponieważ chciałby kontynuować wszystkie zadania, które obecnie są realizowane przez partię rządzącą.

Artur Łącki wskazał, że byłoby to ministerstwo, które zmieniałoby Polski Ład, a zwłaszcza przepisy dotyczące przedsiębiorców. - To, co zrobił PiS przez ostatnie cztery lata, to zarżnięcie klasy średniej i małych, polskich przedsiębiorstw – stwierdził.

Polityk PO powiedział też, że wprowadziłby reformę w Ministerstwie Sportu i Turystyki – zlikwidowałby je. - Sport niech idzie do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego lub ministerstwa związanego z wojskowością, a turystyka powinna wrócić do Ministerstwa Gospodarki – wyjaśnił.

Trzecie pytanie dotyczyło podatków i świadczeń społecznych.

- Jestem za niskimi podatkami, ale takimi, które będą pozwalały utrzymywać państwo na wysokim poziomie […]. Jestem za takimi świadczeniami społecznymi dla tej grupy ludzi, którzy pozwolą wykluczyć biedę w Polsce, tak żeby ludzie żyli godnie i dostatnie – odpowiedział Artur Łącki.

- Podatki powinny być jak najniższe i my to realizujemy […]. W przypadku świadczeń uważam, że najważniejsza jest demografia. Każde nowoczesne, silne państwo w Europie powinno być opiekuńcze […]. Powinniśmy równoważyć i podatki, i świadczenia – powiedział Artur Szałabawka.

W drugiej części programu posłowie pytali siebie wzajemnie. Artur Szałabawka zapytał Artura Łąckiego o nielegalnych uchodźców i przyjęcie ich do Polski. Pytał też o antysemityzm. Z kolei Artur Łącki zapytał swojego oponenta, czy wie, ile PiS zabrał samorządom, a ile oddał w Nowym Ładzie, oraz czy w przypadku przegranej PiS odda władzę. Na koniec STUDIA SUPERPORTALU niezmiennie to widzowie zadawali pytania.

Jak odpowiadali posłowie? Obejrzyj całe STUDIO SUPERPORTALU na naszym Facebooku (kliknij).

Komentarze (12)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Ferdynand

odpowiedz
12.10.2023 09:22

Ja bym kurde zadał jeszcze jedno pytanie,co ten pan Łącki zrobił dla naszego regionu jako poseł, chyba mam takie prawo głosowałem na pana panie Arturze

Darek

12.10.2023 09:22

Do Ferdynada . Po co pytać tego Pana . I tak nikt odpowiedzi nie usłyszy . Nie ma co powiedzieć, bo wszystko to wstyd 🤥🤣

rewal

odpowiedz
12.10.2023 08:58

Pan Łącki przez 4 lata dla nas jak i Polski oprócz opluwania narodu polskiego i aktualnego rządu nie zrobił nic,

Anka

odpowiedz
12.10.2023 06:29

Z PO to tylko na dno

Mieszkaniec

odpowiedz
12.10.2023 09:13

Ha ha ha nikt ci tyle nie da co Tusk z Łącki tobie obieca

Jolka

odpowiedz
11.10.2023 14:11

Łącki jak zwykle bez klasy. I nie, proszę Pana, nie każdy przedsiębiorca przyzna panu rację.

Romek

odpowiedz
11.10.2023 21:06

Do Pana w 👓 . Dlaczego Pan Ł , ma zamknięte swoje biuro w Gryficach , zawsze . I otwiera tylko przed wyborami , nigdy nikogo tam nie ma ! A jak są to gdzie . Nie można nikogo zasnąć! Pozdrawiam.

an

11.10.2023 21:06

Odpowiem panu dlaczego - bo Łącki nie nawidzi trudnych pytań,żadnych problemów-to typowy cwaniak i nieudacznik.

11.10.2023 16:01

Pan Artur całą lokalna społeczność dziękuję za wszystko co obiecał.

Xxxxxc

odpowiedz
12.10.2023 09:29

Ludzie wy nie macie wstydu onckie i inni wy nie macie nawet honoru publicznie okłamywać ludzi przecież wy i tak nic nie zrobicie do niczego nie dążycie tylko do własnej kasy aby jej było więcej

Obserwator77

odpowiedz
12.10.2023 20:47

Poseł Łącki to kpina dla regionu i lokalnego społeczeństwa, nic nie zrobił, o interes własny i kolesi tylko dbał, w każdej wypowiedzi obrażał zwykłych ludzi i patriotów ….wstyd

Renata

odpowiedz
12.10.2023 11:36

Ile w tym anielskim głosie pogardy!Ty sama siebie demaskujesz ale na innych knujesz.Jakie to żenujące chłopie!O tym napisz książkę może ktoś przeczyta do końca.Pozdro dla męża który wszystko zgodnie z prawem .