Dariusz Matecki i Jarosław Rzepa w STUDIU SUPERPORTALU

2023-10-13 10:51
Karol Szumny
2023-10-13 10:51

Gośćmi STUDIA SUPERPORTALU byli kandydaci w wyborach do Sejmu: Dariusz Matecki (Suwerenna Polska) oraz Jarosław Rzepa (PSL).

Na początku programu kandydaci do Sejmu przekonywali widzów, dlaczego to akurat na nich powinniśmy zagłosować.

- Trzecia Droga gwarantuje Polsce to, że powrócimy do normalności w naszym kraju, zasypiemy rowy wykopane przed PiS, skończymy z rozdawnictwem i chcemy naprawić finanse publiczne – wymieniał Jarosław Rzepa.

- Jako Zjednoczona Prawica jesteśmy jedyną siłą polityczną w Polsce, która to, co obiecała, to realizuje. Jesteśmy gwarantem tego, że w dalszym ciągu będziemy realizować wszystkie nasze postulaty – mówił Dariusz Matecki.

Goście Studia odpowiadali też, z jakim krajem jest Polsce nie po drodze. Jarosław Rzepa stwierdził, że w ostatnim czasie to „jedynie z Morzem Bałtyckim nie jesteśmy skłóceni”. Z kolei Dariusz Matecki odpowiedział, że są to Niemcy.

Trzecim pytaniem skierowanym do kandydatów było: Czy są za rozdziałem Państwa od Kościoła? Dariusz Matecki zauważył, że kwestie współpracy między Państwem a Kościołem reguluje konkordat. Dodał, że Kościół jest nierozerwalnie związany z Polskością. Zaznaczył, że konieczne jest oczyszczenie Kościoła z grzechu pedofilii. Jarosław Rzepa wskazał, że powiązania Państwa z Kościołem może źle się skończyć dla tej drugiej strony. Podsumował, że „bardzo źle się stało, że polityka tak bardzo zbliżyła się do Kościoła”.

W kolejnej części programu to kandydaci zadawali sobie pytania. Dariusz Matecki przypomniał, że PSL głosowało za tym, żeby podwyższyć wiek emerytalny, a kobiety na roli musiały pracować dwanaście lat dłużej. Zapytał Jarosława Rzepę, czy dzisiaj zgodziłby się na takie rozwiązanie. Dariusz Matecki pytał też o aborcję i o prywatyzację strategicznych spółek. Jarosław Rzepa zapytał Dariusza Mateckiego o Program Batory, drogę w Świnoujściu oraz o lotnisko w Goleniowie. Na koniec STUDIA SUPERPORTALU niezmiennie to widzowie zadawali pytania.

Jak odpowiadali posłowie? Obejrzyj całe STUDIO SUPERPORTALU na naszym Facebooku (kliknij).

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Felix

odpowiedz
13.10.2023 17:12

Rzepa . Kłamstwa do domu . Gdzie masz okulary i wiemy ,że jesteś z PO .

Paweł

odpowiedz
13.10.2023 20:25

Ten żepka powinnien się pod ziemie zapaść

Darek

odpowiedz
13.10.2023 21:02

Rzepy tylko w butach .

13.10.2023 15:00

Rzepa wielkość sama w sobie rzepkę skrobie, co naskrobie to zakłada bo to taka peeselowwska czekolada. Panie Jarosławie kończ pan wstydu rodzinie oszczędź. Matecki to jak mówił Tusk - wyjątkowa kreatura. Ciekawe czym się kierował Tusk mówiąc tak o drugim człowieku.

Henio

odpowiedz
13.10.2023 17:41

A co on chce . Na zdjęciach jest bez okularów. Młodszy 🧐🤪