Czy w Trzebiatowie powstanie Centrum Usług Wspólnych?

2021-02-26 10:56
Adam Litwinowicz
2021-02-26 10:56

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, rajcy przyjęli uchwałę intencyjną w sprawie powstania Centrum Usług Wspólnych. Czym zatem byłaby ta jednostka?

- Gmina może zapewnić wspólną obsługę administracyjną, finansową i organizacyjną jednostkom organizacyjnym samorządu zaliczanym do sektora finansów publicznych. W związku z tym w celu konsolidacji działań jednostek budżetowych gminy Trzebiatów w zakresie finansów, rachunkowości, sprawozdawczości, płac i kadr podejmuje się działania zmierzające do utworzenia ww. jednostki-czytamy w uzasadnieniu uchwały intencyjnej.

Zdaniem Józefa Domańskiego, burmistrza Trzebiatowa należy przeanalizować obecną sytuację i wtedy można podjąć odpowiednią decyzję.

- W ostatnim czasie przeprowadziliśmy audyt naszych placówek oświatowych. Należy wyraźnie podkreślić, że to właśnie na oświatę przeznaczamy znaczną część naszego budżetu. Jednym z wniosków płynących z audytu, był ten o możliwej zasadności powołania CUW, aby poprawić kondycję finasową-tłumaczy Domański.

Burmistrz podkreśla, że należy dogłębnie zbadać zasadność oraz przeanalizować go w sferze opłacalności.

- Nie chcemy nikogo zwolnić, a jedynie przenieść do ewentualnie nowopowstałej jednostki. Musimy jednak pamiętać, że byłaby to kolejna jednostka gminna, z budżetem z lokum do utrzymania. Odpowiadałaby ona za obsługę finansową czterech placówek oświatowych znajdujących się na terenie gminy. Nawet jeżeli doliczymy do tego planowany żłobek, to i tak pojawia się pytanie, czy CUW byłoby opłacalne dla tak niewielkiej liczby placówek. W miejscowościach, w których istnieje ich kilkanaście, pewnie istnieje taka zasadność. Musimy więc przeanalizować ten temat i przenieść go na nasz grunt. Jeżeli stwierdzimy, że byłby to krok mało opłacalny, taką opinię zarekomenduje Radnym-wyjaśnia Domański.

Komentarze (11)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

trzebiatowianin

odpowiedz
26.02.2021 14:47

ten twór jest zbędny, od tego są już odpowiednie instytucje, a tworzenie nowego to tylko aby dac posadki swoim znajomym, a kto zarobi na ich pensje i utrzyamanie. Budżet miasta jest niewystarczjący na wszystkie puste pomysły. nam potrzebne sa zakłady przemysłowe które daja pieniądze do budżetu, a nie nastepne biurka.

jarek

odpowiedz
26.02.2021 19:20

Tak. Zwiekszajmy biurokracje. Bo jest ciagle za prosto cos zalatwic. 'Nie chcemy nikogo zwolnić,' zabrzmialo jak 'zatrudnimy jeszcze szwagra i ciotke'.

RR

26.02.2021 19:20

Tego szwagra i ciotkę na prezesa i dyrektora oczywiście!

Ro ro

odpowiedz
26.02.2021 15:12

Gwarantuję , że Centrum Usług Cielesnych , miało by powodzenie w Trzebiatowie . Dojazd do Kołobrzegu jest dość uciążliwy . Można by połączyć przyjemności indywidualne w jedną wspólną

mieszkanka

odpowiedz
26.02.2021 20:19

a skąd gmina wezmie fundusze na utrzymanie tego nowego tworu, przecież sa aktulne instytycje które spełniaja te zadania, czy tu chodzi o nowe stanowiska dla swoich, bnie widzę sensu aby to powstało, zajmoijcie, remontami ulic chodników mieszkan i sraw socjalnych, a nie powiekszaniem biurokracji

Bolek

odpowiedz
27.02.2021 15:23

Nastepny idiotyczny pomysł. Trzebiatów w ruinie. Domanski, razem z Makarewiczem musza odejść. Dajcie szansę młodym i wykształconym. Dziadersi na niezasłużone emerytury!

Łysy

odpowiedz
28.02.2021 13:04

Komuś się obiecało intratne stanowisko /pachnie pisem/

Mieszkaniec

odpowiedz
28.02.2021 16:12

No i ciekawe kto stanie na czele tego tworu . Czyli dla kogo jest to tworzone ?

jarek

odpowiedz
26.02.2021 19:20

Tak. Zwiekszajmy biurokracje. Bo jest ciagle za prosto cos zalatwic. 'Nie chcemy nikogo zwolnić,' zabrzmialo jak 'zatrudnimy jeszcze szwagra i ciotke'.

Anoim

odpowiedz
26.02.2021 19:33

Uwierzę jak zobacze, tak samo miało być z hala w Trzebiatowie a nie ma

Nie Jarek

odpowiedz
27.02.2021 16:02

Do Jarka ty gościu napisz raz i się nie powtarzaj po dwa te same komentarze obniż sobie ciśnienie.