Czy w gminie Trzebiatów powstanie jeden w większych Parków Rozrywki w północnej Polsce?

2020-11-15 13:51
Adam Litwinowicz
2020-11-15 13:51

Na południe od Mrzeżyna planowane są dwie potężne inwestycje. W założeniu mają powstać hotele oraz Park Rozrywki. O wstępnych planach poinformował Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa.

Potencjalny inwestor przedstawił list intencyjny, w którym zwraca uwagę, że nie chce aby inwestycja wpłynęła destrukcyjnie na krajobraz otoczenia. Spółka zaznacza, że ich celem jest wybudowanie pola golfowego,  niezadaszonego i zadaszonego parku rozrywki, a także centrum hotelowego. - W najbliższym czasie przedstawię potencjalnego Inwestora Staroście Gryfickiemu, a następnie będziemy chcieli spotkać się Dyrektorem Wydziału Ochrony Środowiska w Szczecinie – zaznacza Józef Domański. Plan, jak zaznacza inwestor, jest wstępny i studyjny, ale liczy, że będzie on zbieżny z oczekiwaniami mieszkańców Gminy Trzebiatów. – Jestem dobrej myśli i ufam, że ta inwestycja będzie potężnym zastrzykiem pozytywnej energii dla nas wszystkich – dodaje w rozmowie z naszą redakcją Józef Domański.

Komentarze (11)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Fredek

odpowiedz
15.11.2020 15:16

Najlepiej weź się wreszcie burmistrzu za Trzebiatów. Obiecywałeś ludziom gruszki na wierzbie. Czas płynie, jedynie co zmienia się na lepsze, to wysokość twojej emerytury. Później jak potrafisz , pograsz sobie na polu golfowym w Mrzeżynie.

Sport art

odpowiedz
15.11.2020 16:10

Sala gimnastyczna też już jest w stadium projektowania obywatelu Gołuchowski ?

Mariusz

odpowiedz
15.11.2020 21:57

A ja myślę że szykuje się niezła kasa dla Pana burmistrza i koleszkow. Tak jak bylo z regulacją rzeki regi. Kasę wzięli działeczki budowlane sprzedali. A rzeke spierd.....

Szatańskie wersety

odpowiedz
15.11.2020 16:16

Las Fegas Treptolas . Hotele , panie do towarzystwa, tańce na rurze- w pełnej kulturze , szampan lejący się do rana . Jak się masz hołoto zasrana .

Odyn

odpowiedz
16.11.2020 08:05

Widać rozmach planowanej inwestycji... Rzuca się w oczy ta siec rowów melioracyjnych, władze gminy planują na "bagnach" i terenie zalewowym budować infrastrukturę. Tylko pogratulować takich planów na obszarze zagrożenia powodzią od morza, które dla tego obszaru wynosi - H1%. Pomyślcie nad tym zanim będzie za późno :)

jarek

odpowiedz
15.11.2020 16:27

zawlaszcyc chca jezioro? Czy to legalne?

Tamaryszek

odpowiedz
16.11.2020 14:11

Tak naiwny jak obecny burmistrz nie był nawet burmistrz Matusewicz, za którego rządów ten sam inwestor również robił ten sam numer. Po co? Ano po to żeby tereny, które kupił za psie pieniądze, bo ich przeznaczenie jest jasno określone jak tereny zalewowe oraz obszar Natura 2000- przekształcić na budowlane i po zmianie przeznaczenia sprzedać je z dużym zyskiem i zbić majątek. Pan sekretarz gminy to zdaje się powinien to pamiętać, chyba że doznał tak bardzo modnej w UM tzw. urzędniczej amnezji. Teraz ten sam "inwestor" robi kolejne podejście widząc, że znalazł większego naiwniaka, a ten się cieszy i razem z lokalnym, bardzo płodnym na FB influencerem od murali (i jego bezkrytycznymi poplecznikami) robi propagandową kampanię ukazując to jako sukces, a inwestora bez mała jako zbawcę gminy, nie zadając sobie trudu odpowiedzi na na dwa zasadnicze pytania tj. jakie koszty przy okazji takiej inwestycji będzie musiała ponieść gmina i jakie to będzie miało wpływ na środowisko naturalne oraz system retencji i odprowadzania wód w Mrzeżynie i okolicach. Swoją drogą, wydawałoby się, że pan od muralu jako prowadzący własną firmę potrafi myśleć, przewidywać i liczyć pieniądze- również te publiczne. Pomyliłem się.

bobo

odpowiedz
16.11.2020 16:14

A może p. burmistrz by się postarał o jakiś market typu Dino w Mrzeżynie a nie same hotele

Sklepik

16.11.2020 16:14

Takiej sieci musi to być opłacalne i nie burmistrz o tym decyduje

mieszkaniec Gminy Trzebiatów

odpowiedz
16.11.2020 20:59

Skąd Pan Burmistrz wie, że Las Vegas na łąkach w Trzebuszu będzie zbieżny z oczekiwaniami mieszkańców Gminy Trzebiatów? Czy na pewno mieszkańcy osiedla Trzebusz czekający na remont drogi myślą jak burmistrz, który lubi realizować wizje cwaniaków z Polski, czujących że w Gminie Trzebiatów można wiele zarobić. Pan Matusewicz chciał robić rejsy z Trzebiatowa do Mrzeżyna i budować wiatraki na torowiskach kolejowych. Jak skończył wszyscy wiedzą. Tak myślę, ze może jednak trzeba przypomnieć Panu Józefowi, że syf pod kościołem i młynem od 5 lat to już jego dorobek , który też oceniają mieszkańcy Gminy. Pytanie jest coraz częściej słyszane w mieście , czy dotrwa do końca kadencji, czy też mieszkańcy przetną te działania szkodzące gminie , ta jak to zrobili z poprzednikiem.