Czy w gminie Trzebiatów jest bezpiecznie?

2022-11-24 17:22
Karol Szumny
2022-11-24 17:22

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Komisja Spraw Społecznych pod przewodnictwem radnej Danuty Sudaj przedstawiła swoje stanowisko na temat „Stan bezpieczeństwa w gminie Trzebiatów”.

Dbanie o bezpieczeństwo gminy oraz wszystkie działania z tym związane jest ustawowym zadaniem Gminy. Dlatego też, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom, została utworzona Rada Koordynacyjna Bezpieczne Miasto Trzebiatów.

Obecni na posiedzeniu Komisji Spraw Społecznych omówili działania w zakresie bezpieczeństwa w Gminie Trzebiatów.

Dobra współpraca gminy z poszczególnymi służbami

„Przewodniczący Rady Koordynacyjnej Paweł Kaczmarek stwierdził, że bardzo dobrze współpracuje się ze wszystkimi służbami Rady Koordynacyjnej we wszystkich obszarach bezpieczeństwa. W 2022 roku Rada Koordynacyjna organizowała edukacyjne inicjatywy lokalne dla dzieci i młodzieży w zakresie zachowania bezpieczeństwa podczas ferii i wakacji oraz edukowała uczestników Stowarzyszeń o bezpieczeństwie seniorów” – czytamy w sprawozdaniu.

Wymiana systemów ostrzegawczych

Paweł Kaczmarek, obecny w czasie obradowania Komisji, stwierdził, że niezbędna jest wymiana całego systemu ostrzegania ludności oraz systemów alarmowych niebędących w systemie ostrzegania Państwowej Straży Pożarnej.

Na terenie gminy zlokalizowanych jest 6 syren ostrzegania ludności z lat 65-75 ubiegłego wieku. Obecny system oparty jest na syrenach wirnikowych zasilanych trzyfazowo, a generowany moment rozruchu powoduje spięcia w tablicach rozdzielczych. „Zakup nowych elementów jest niemożliwe z powodu braku produkcji. Komisja wnioskuje o pilne uzupełnienie zgłoszonego systemu ostrzegawczego” – czytamy dalej.

Klęski żywiołowe

„W zakresie zabezpieczenia przeciwpowodziowego funkcjonuje Zespół Reagowania Kryzysowego, który kieruje i koordynuje akcją klęsk żywiołowych i zagrożeń środowiska oraz ich usuwanie w czasie pokoju. W tym celu zabezpieczony jest sprzęt i materiały do ochrony przed powodzią m.in. pompy wodne, worki na piasek, sprzęt oświetleniowy oraz inne niezbędne narzędzia. Zakupiono cztery pompy spalinowe do brudnej wody bez zasilania energii elektrycznej. W celu zabezpieczenia mienia i osób w trakcie różnych anomalii pogodowych, jak silne wiatry niezbędnym jest zaopatrzenie w agregat prądotwórczy” – podała Komisja.

Jak działają służby ratunkowe i porządkowe?

„W gminie występują niedociągnięcia w zakresie bezpieczeństwa publicznego z powodu deficytu odpowiedniej służby medycznej” – stwierdziła Komisja Spraw Społecznych.

„Straż Miejska zabezpiecza imprezy masowe, dokonuje kontrole nieruchomości w związku z ustawą o czystości i porządku, realizuje działania na interwencje w zakresie osób bezdomnych, zgłoszenia Policji oraz mieszkańców. Ponadto Straż Miejska dokonuje czynności asysty dla czynności ZBK, UM, i OPS. Poza tym Straż Miejska prowadzi działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży w ramach bezpieczeństwa i porządku na terenie gminy Trzebiatów. W ostatnim roku zwiększono ilość kamer, co przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego” – podaje Komisja.

„Przedstawiciel Policji przekazał, że Gmina Trzebiatów ściśle współpracuje, udzielając wsparcia, podejmuje wspólne działania oraz przekazuje komunikaty. W bieżącym roku zdecydowanie zmniejszyła się ilość kolizji drogowych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas sezonu letniego zwiększona jest ilość funkcjonariuszy działu prewencji”

Komisja Spraw Społecznych zarekomendowała realizację wyżej przedstawionych wniosków w celu zapewnienia bezpieczeństwa w gminie Trzebiatów.

Komentarze (14)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

SĄSIADKA

odpowiedz
24.11.2022 17:37

Z budynku gdzie rezyduje STRAŻ MIEJSKA , NAWET BRAMĘ UKRADLI . A MOŻE KONSERWATOR ZABYTKÓW ZABRAŁ DO RENOWACJI ?

Halina

24.11.2022 17:37

A tam kiedyś była brama ? 30 lat tu mieszkam i nie widziałam tam bramy , pamiętasz pewnie epokę dinozaurów

Halina

24.11.2022 17:37

A tam kiedyś była brama ? 30 lat tu mieszkam i nie widziałam tam bramy , pamiętasz pewnie epokę dinozaurów

xx

24.11.2022 17:37

Brama , pewnie spalili mieszkańcy, wokół tyle biedy

Mieszkaniec

odpowiedz
24.11.2022 20:00

Co za bzdury Trzebiatów nigdy nie był bezpiecznym miastem szlak narkotykowy kwitnie diler na dilerze narkomania co za brednie wescie się za to

MM

24.11.2022 20:00

dodaj likwidowane co chwila nielegalne salony gier...

bury

odpowiedz
24.11.2022 17:34

BOŻE MÓJ , CO ZA BZDURY

Zxd

odpowiedz
24.11.2022 19:26

Przy tej władzy i jej pomysłach, nic i nikt nie jest bezpieczny.

Krzyś

odpowiedz
24.11.2022 18:50

Dajcie pracę. I zniknie wszystko . Mam chleb i resztę. Więc pracuję. Proste 🤣

Józef

odpowiedz
24.11.2022 18:54

Dajcie pracę. Ludziom i szkołę. Przyszłość. A kamery do filmu

Stefan

odpowiedz
25.11.2022 09:44

Z tego co tam relacjonują radni to jest bezpiecznie .Straz Miejska chodzi, Policja ta gdzieś jeździ ,jak się pali to strażacy na ogół gaszą ,karetki też jak się wezwie to po jakimś czasie przyjeżdżają.A to że co jakis czas są naloty na salony gier będące pralnią pieniędzy dla gangusów,że dilownia narkotyków,,że całkiem niedawno prawie gością zajebali maczetami pod Żabką (pewnie jakieś porachunki )o tym radni nie wspominają w tych swoich opracowaniach bo takie fakty psuja koncepcję z dupy ,że Trzebiatów to takie spokojne i sielskie miasteczko.

KOMENDANT

odpowiedz
25.11.2022 11:43

jak nie narkoman to wisielec takie mamy wizytówki w patomieście nie murale i zabytki tylko PATOLOGIA i PLEBS.... A policja zamiast robić swoje to robi swoim !!! przewóz znajomych, dzieci i innych pianych policjantów radiowozami !!! zapytajcie komendanta !! straż miejska bada spaliny w naszym patomieście ? (niech przyjedzie na OSIR TRZEBIATÓW i zbadają dym z hali osiru hahahaha patologia zabraniają nam kopcić a pół dnia nie da się oddychać !!) czy wystawia mandaty za złe parkowanie z kamery na ul.Pocztowej???

Karne

odpowiedz
25.11.2022 15:51

Patologia rządzi tym miastem.Korupcja kolesiostwo bezprawie mataczenie szczujnia szujnuai i układy. Tyle w temacie.

Janek

odpowiedz
24.11.2022 19:36

Mamo!!! Chwała nas!