Czy to koniec Radia Plus Gryfice? Pożegnalny komunikat rozgłośni

2022-12-25 17:04
Karol Szumny
2022-12-25 17:04

Radio Plus Gryfice poinformowało na swoim Facebooku, że zawiesza działalność swojej redakcji. Rozgłośnia działała od 26 lat.

Od 30 grudnia bieżącego roku Radio Plus Gryfice zawiesi swoją działalność. Na Facebooku rozgłośni możemy przeczytać pożegnalny komunikat.

„Kochani Słuchacze Radia Plus Gryfice, w 2022 roku minęło 26 lat od momentu pojawienia się naszej rozgłośni w radiowym eterze. Najpierw byliśmy Falą, później VOX-em, aby kilka lat później przybrać barwy Radia Plus. Przez wszystkie te lata rokrocznie składaliśmy Wam życzenia, tak jak przystało na dobrego przyjaciela. Zawsze towarzysząc Wam, we wszystkich ważnych chwilach życia. Dziś również, chociaż po raz ostatni życzymy rodzinnych i pięknych świąt. Boże Narodzenie to przecież czas radości, nadziei i wiary, jaką niesie wraz ze swoim narodzeniem malutki Jezus. Święta to czas dobrych wiadomości i być może nie jest to najlepszy moment, by przekazywać Wam tę wiadomość, jednak sądzimy, że lepszego raczej nie będzie. Kierując się zwykłą, ludzką przyzwoitością i uczciwością chcemy przekazać decyzję, którą podjął ks. Arcybiskup” – czytamy.

„Niestety sytuacja w Europie oraz wzrost inflacji (a szczególnie cen energii) sprawiła, że decyzja nie mogła być inna […]” – wyjaśnia Radio Plus Gryfice.

W dalszej części komunikatu możemy przeczytać liczne podziękowania dla osób pracujących w rozgłośni, a także dla słuchaczy.

„W życiu tak bywa. Coś się kończy, coś zaczyna. Kto wie, może jeszcze kiedyś tu wrócimy. Jeśli jednak tak się nie stanie, to mamy nadzieję, że pozostaniemy w Waszych wspomnieniach jako dobra i rzetelna redakcja” – zakończyła rozgłośnia.

Komentarze (19)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Słuchacz

odpowiedz
25.12.2022 17:59

Najlepsze czasy tego radia dawno minęły. To były czasy, o których ktoś chyba celowo ze złości i zazdrości nie wspomina. Czasy księdza Marculi, który rozumiał czym są media. Radio to ludzie. Pamietam redaktor Katarzynę Adamiak, panią Agatę Dziubę, panią Szapiel, panią Gran i wielu innych młodych reporterów, których gromadził wokół radia ksiądz Marcula. Wtedy rozgłośnia działała i zarabiała. Wystarczyło kilka lat bez księdza Marculi i jest bankructwo. Tak to jest, jak się „specjaliści” biorą za media. Szkoda pracy wielu zapaleńców.

Beata

25.12.2022 17:59

Też pamiętam. Ks. Marcula chciał żeby radio było prawdziwym medium lokalnym. I nawet fajnie to wychodziło. Szkoda, że niektórym to przeszkadzało. Nie ładnie, że na koniec zostal wygumkowany

Mirek

25.12.2022 17:59

To prawda ksiądz Marcula wiedział 🧐 jak kierować radiem . Jego osoba wielu się nie podobała był nowatorski . Tak tu wykanczaja porządnych ludzi i zostaje beton. ☹

Poinformowany

odpowiedz
26.12.2022 11:47

Witam , zwoleników ks Marculi a jak sądzicie matołki dlaczego został odwołany 1/ nie stosował się do umowy z siecia 2/ używał sprzętu który jest dedykowany tylko do używania w Radiu a gdzie był stosowany a na imprezach 3/ nie stosowanie się do zaleceń technicznych KRRIT gdzie był wielokrotnie informowany o przekraczaniu norm 4/ zawieranie umów które stawiały radio w późniejszym czasie w złej sytuacji finansowej etc

Sprawiedliwy

26.12.2022 11:47

Jakiekolwiek nie byłyby powody usunięcia x. Sylwestra z radia, to czy jest to powód, aby w pożegnalnym poście go pominąć? Tak po prostu, po chrześcijańsku

Robert K

odpowiedz
27.12.2022 12:10

Szkoda ze radio regionalne sie zamyka czy włodarze niemoga przejąć tego radia zapomnieli jak to bylo 1996 roku jak powstało sami bywali jako goście radio huczalo wszedzie w urzedzie pracy i zakładach fryzjerskich byly super audycje jedna ktora zapadla mi to audycja Krzysztofa Wilczynskiego i Roberta Ercharta byly grand tam nutki Odkurzone w Poniedzialki o12:10. Oraz sw.pamieci.Iwonka Borkowska. Sam gram na radiu internetowym i powiem ze zal by bylo zamykac. Radio Gryfickie czy nie mozna z tym nic zrobić

jarek

27.12.2022 12:10

wilku i erchart nie byli tuzami dziennikarstwa, tak samo jak i ra kargul. A ze bylo radio slychac wszedzie to dlatego, ze nadajnik byl w centrum miasta, reszta stacji za bardzo szumiala ;)

Jak 40

odpowiedz
25.12.2022 18:57

Co tu pisać, miasto przestało dopłacać i padło.

Ryszard

25.12.2022 18:57

Dla wiadomości. Ta redakcja od wielu lat jako jedyna nie podpisywała umów z gminami, by nie ciągnąć kasy z budżetów za pozytywne prezentowanie ich wybitnych osiągnięć. Poszperajcie i sprawdźcie, dokumenty są dostępne w sieci.

Trol

25.12.2022 18:57

Ryszard, radio od początku było radiem samorządowym, zawsze dostawało pieniądze od gmin i powiatu, mimo nędznej słuchalności. Obecny proboszcz pokłócił się ze wszystkimi samorządowcami bo chciał wprowadzić swoje rządy i dostał kopa w dupę. Ucierpiało radio, jak widać do tego stopnia, że zbankrutowało. Nie wspominam już o pracownikach radia nazwijmy ich "redaktorami" którzy pozatrudniani byli w ZGK, Bibliotece czy Domu Kultury - byli na smyczy władzy.

WW

25.12.2022 18:57

Redaktorzy tego radia jeszcze za czasów ś.p. Iwonki byli zatrudniani przez gminę i powiat. Wiem, bo widziałam dokumenty.

Heretyk

odpowiedz
26.12.2022 15:07

A może to radio było źle poświęcone? !😂😂😂.

Oficer

26.12.2022 15:07

On swiecił tylko chodniki. Strażak amator 🤣

WSW

26.12.2022 15:07

Pewnie tak i dla tego upadło😆.Mogli w porę zaprosić strażaka jak jeszcze urzędował na małej parafii, on był poświęcił i to raz a dobrze 😂😉.

31.12.2022 12:40

Parafia, w centrum której stoi opisany rodzynek architektoniczny, od siedmiu wieków nękana jest nie tylko przez pioruny i nieszczęśliwe wypadki. Najwięcej zmartwień i wstydu wiernym przynoszą… ich duszpasterze. Plebanię, przypominającą kształtem ekskluzywny pensjonat, zamieszkują erotomani, alkoholicy i cwaniacy, którzy wykorzystując luki prawne zarabiają na samochodach sprowadzanych z zagranicy. W ich domu znajduje się rozgłośnia katolickiego Radia Plus, a na kościelnej wieży — dwie anteny: przekaźnikowa Radia Maryja i nadawcza Radia Plus. Kupno anteny nadawczej finansował bogobojny samorząd Gryfic, dokładając do kościelnej tuby 30 tysięcy złotych. Miała to być pożyczka dla rzeczników radiowych Pana Boga, która wkrótce została umorzona, ponieważ „głosu bożego nie godzi mierzyć się złotówkami". Tak ponoć uznał burmistrz, który własnym głosem do ludu przemawia tylko raz w roku, pozostałych wystąpień w jego imieniu dokonuje miejscowe Radio Plus. Wkrótce po osadzeniu na czubku kościoła anteny okazało się, że gryfickiego kleru nie stać na zapłacenie podatku VAT od tego luksusu. Mimo zaległości finansowych względem fiskusa, redaktor naczelny rozgłośni (ksiądz o pseudonimie Roger) zdołał w ciągu roku zmienić opla kadetta na fiata tipo, a potem przesiąść się na fiata brava, którym jeździ do dzisiaj. Biedak jest ponoć chory na miażdżycę, a współczujący parafianie twierdzą, że przypadłość owa objawia się tym, że brzuch miażdży księdzu przyrodzenie. Aby klecha-redaktor mógł zmieniać auta i przybywać na wadze, „cywilni" pracownicy rozgłośni Radia Plus muszą pracować społecznie lub za marne grosze. Ostatnio jeden ze zbuntowanych lektorów dokonał dywersji. Puścił na antenie obszerne fragmenty tekstu, który wcześniej wydrukowano w "NIE" Urbana. Słuchacze katolickiego radia dowiedzieli się wtedy, skąd biorą się przydrożne dziwki, ile zarabiają prostytutki w ekskluzywnych burdelach i tym podobnych rewelacji ze świata kurew i alfonsów. Perwersyjny tekst i rynsztokowe słownictwo, które popłynęły w eter z kościelnej wieży w Gryficach — to była kompromitacja dla katolickich mediów. Krótko po emisji programu, na żądanie biskupów, dziennikarz został wylany z roboty, a jego pryncypał, ksiądz Roger (aktualnie noszący się z zamiarem kupna mercedesa), do dzisiaj nie wypłacił mu zaległych pensji.

RYSZARD

odpowiedz
25.12.2022 22:13

Bo jak wieść niesie większego kombinatora w historii tego miejsca nie było. Widać mieli powód. W sumie to nawet miło z ich strony, bo pewnie nie jedna osoba mogłaby stracić wiarę w sam kościół po tym, co się tam wtedy dzialo.

Poinformowany

odpowiedz
27.12.2022 19:27

Twierdzenie że za Ks Marculi było ach i och to odpowiedzcie lub dowiedzcie się Jak panie redaktorki obecnie są poszukiwane np przez Banki dlaczego ano dlatego że początek był w radiu gdzie podpisały umowy pozawierali umowy kredytowe z tym że pośrednio radio płaci do teraz i co dalej uważacie że trzeba gloryfikować Ks.Dyrektora pod tym względem był najgorszym dyrektorem w całej historii. A piszący tutaj to głównie wspomniane pseudo redaktorki podpisujące się jako pan X taki i owaki ciekaw jestem co zrobią kiedy tymi paniami zainteresują się wierzyciele i banki a może i policja zobaczymy wtedy komentarze ......

26.12.2022 00:37

Szkoda wielka dla regionu. Problem złożony decyzja odgórna. Brak dobrej woli i małość ludzi

Mańka

odpowiedz
28.12.2022 12:35

To radio było wolne . Bo nie brali kasy od nikogo . Można było wykupić reklamę dac pieniążek. Lecz bez zobowiązań, no i wszystko . Dużo mówili tam prawdy a nie tak jak te radia polsko jenzyczne .