Czy to efekt noworocznych postanowień? Nasze siłownie pękają w szwach! [ZDJĘCIA]

2023-01-12 19:40
Karol Szumny
2023-01-12 19:40

Mija już drugi tydzień nowego roku. Wielu z nas przygotowało sobie noworoczne postanowienia. Część z nich opiera się właśnie na zadbaniu o zdrowy styl życia i pójściu na siłownię. Jak widać na poniższych zdjęciach, nasi mieszkańcy rzeczywiście ruszyli na trening!

ZDJĘCIE 1 z 6

Nasi mieszkańcy ruszyli na siłownie. Trenerka Anna Boruk z gryfickiego klubu Fitmax potwierdza, że chętnych na trening cały czas przybywa, nawet na dodatkowe terminy.

- Nasza siłownia pęka w szwach. Trenujących jest naprawdę dużo. Od Nowego Roku, a także od początku tego tygodnia chętnych przybywa. Styczniowa frekwencja w klubie powoduje, że dodajemy w grafiku więcej godzin zajęć grupowych pod okiem trenerów. Te terminy również znikają błyskawicznie, telefon cały czas dzwoni – mówi Anna Boruk z Fitmax Gryfice.

Trenerka wskazuje, że rosnący trend na siłowniach wynika z poświątecznego odpoczynku. Wówczas w wielu osobach pojawiają się wyrzuty sumienia, że nieodpowiednio spędziły te dni, dlatego postanawiają pójść na siłownię. Podobnie jest we wrześniu, choć nie tak obficie jak teraz.

 - Od lat jest tak, że siłownie w styczniu przechodzą oblężenie. Wynika to zapewne z poświątecznego odpoczynku i małego lenistwa. Podobnie jest po wakacjach – wtedy również trenujących jest wielu, ale nie aż tak, jak ma to miejsce właśnie w styczniu – tłumaczy Anna Boruk.

Co z postanowieniami noworocznymi? Trenerka z gryfickiego klubu Fitmax zauważyła nowych trenujących i – jak podaje – to bardzo dobry znak, bo to właśnie od decyzji zaczyna się zmiana.

- Zauważyliśmy nowe osoby, które zapewne postanowiły sobie w nowym roku chodzić na siłownię. To oczywiście bardzo dobre postanowienie i ja tego absolutnie nie neguję. Aktywność fizyczna jest ważna w naszym życiu i nie ma znaczenia, kiedy postanowimy trenować. Od takiego zwykłego postanowienia wszystko się zaczyna. Oby trwało to jak najdłużej, a treningi odbywały się regularnie – powiedziała Anna Boruk.

Grzegorz Szymański – trener z siłowni Szyman Team w Trzebiatowie – zauważa, że na postanowienia noworoczne mógł też wpłynąć okres chorobowy, który panował w pierwszych dniach nowego roku.

- Treningowe postanowienia noworoczne mogły się w tym roku nieco przesunąć ze względu na okres chorobowy, ale rzeczywiście zauważyliśmy już więcej osób trenujących. Ostatnio na spinningu również był pełna sala. Jest też sporo osób młodych, które wspólnie trenują. Widać, że to zainteresowanie rośnie i mam nadzieję, że będzie trwało – mówi Grzegorz Szymański.

Trzebiatowski strongman podkreśla, że najważniejsza w treningach jest cierpliwość, bo „cierpliwy to i nawet kamień ugotuje”!

- Budowanie formy nie trwa tydzień czy miesiąc, ale jest to długi proces. Potrzeba w tym czasu i cierpliwości. Niektórzy myślą, że przyjdą na kilka treningów i będzie dobrze, a wszystko wymaga większego zaangażowania. Nie możemy szybko się poddawać, nie da się mieć efektów od razu. Zawsze to tłumaczę swoim podopiecznym i przypominam słowa Mariusza Pudzianowskiego, który mawiał, że cierpliwy to i nawet kamień ugotuje. Ta cierpliwość jest w treningach bardzo istotna – zaznacza Grzegorz Szymański.

- Nie muszą to być wyłącznie treningi siłowe. Każda aktywność fizyczna jest ważna i uwalnia dużo endorfin, przez co czujemy się lepiej, inaczej reagujemy na inne sprawy i wzmacnia nam się odporność – przypomina trener.

Wszystkim trenującym życzymy powodzenia i wytrwałości!

Komentarze (11)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Stefan

odpowiedz
12.01.2023 20:46

Piękna kryptoreklama.

12.01.2023 22:33

Redaktorkowi też by się przydała taka siłka. Coś taki jakiś wątły jest 🤨

Bartek

12.01.2023 22:33

Skup się na artykule a nie ocenianiu osoby piszącej artykuł. To więcej wniesie. Pozdrawiam czytających, życząc dobrego dnia i tygodnia.

Wojtas

12.01.2023 22:33

Ten redaktor wyciska więcej niż wynosi twoje iq, nie pozdrawiam 😉

Jacek

odpowiedz
13.01.2023 13:06

Tylko dlaczego tak drogo na tej siłowni?

Kasjer

13.01.2023 13:06

Bo jest drogo wszędzie jakbyś nie zauważył.

M.

13.01.2023 13:06

Tak się bawią jak celebryci. Widać mają kasę,biednych tam nie ma.

Bdudysjns

13.01.2023 13:06

Dalej głosuj na PiS to będzie jeszcze drożej. Dostaniesz 500 plus a za chleb będziesz płacił 20 złotych

Mieszkaniec

odpowiedz
13.01.2023 08:49

Artykuł redaktorka przeczy jego poglądom i ciągłym pisaniu jak to ciężko i jaka bieda w kraju a jak na załączonym obrazku widać jak wydajemy pieniądze na głupoty bo nie mamy innych zajęć

Też mieszkaniec

13.01.2023 08:49

Może i siłownia to nie jest ideał aktywności fizycznej, ale na pewno dużo lepiej wydane pieniądze niż na piwo czy fajki i na pewno lepiej spędzony czas niż na oglądanie TV