Cztery Oscary dla „Parasite”. Czy film pokaże gryfickie kino?

2020-02-10 15:56
Tomasz Krupecki
2020-02-10 15:56

Koreański obraz „Parasite” Bong Joon-ho zdobył aż cztery statuetki podczas 92. Rozdania Oscarów, które zostały wręczone minionej nocy naszego czasu w Los Angeles. Sprawdziliśmy, czy film będzie grany w naszym Kinie Kapitol. 

Oscary 2020 za nami. Film, który zdeklasował konkurencję to koreański obraz „Parasite”. O czym jest ten film?  Jest to historia dwóch rodzin z dwóch różnych klas społecznych. Pewnego razu ich drogi łączą się. Parasite opowiada o nierównościach społecznych, a widz razem z głównymi bohaterami przechodzi z podziemia na salony, poznając bogatych mieszkańców Seulu. Kilka słów sprawia, że bohaterowie zmierzają do katastrofy, która jest potwierdzeniem faktu, że połączenie tych dwóch światów jest niemożliwe.

   Film został wyróżniony w kategoriach dla najlepszego: filmu, filmu nieanglojęzycznego, reżysera i za scenariusz oryginalny.

Czy gryficzanie będą mogli obejrzeć film w swoim kinie? Jak przekazała Izabela Malicka z Centrum Rozrywki Rodzinnej Kapitol w Gryficach, kino postara się sprowadzić film do naszego miasta. Jeśli wszystko się uda, to na ekranie film pojawi się najwcześniej w marcu.

W Los Angeles nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy było nasze polskie dzieło „Boże Ciało” Jana Komasy. Ten obraz miał swoją premierę w październiku ubiegłego roku i premierowo był grany w gryfickim kinie. Z informacji jakie otrzymaliśmy dzisiaj, gryficzanie byli zainteresowani tym filmem i właściwie wszystkie seanse wyświetlane były przy pełnej widowni. Jak przekazuje w rozmowie z reporterem SuperPortalu24 Izabela Malicka, kino rozważa ponowne zamówienie filmu do Gryfic i tak samo jak oscarowy Parasite w repertuarze znajdzie się w marcu.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!